Kikapott a romániai U21-es válogatott Albániában, Corbu végig a pályán volt

Dobos László 2023. szeptember 13., 11:08

Európa-bajnoki selejtezőn kedden este kétgólos előnyről szenvedett vereséget Románia U21-es labdarúgó-válogatottja Albániában. Egy másik csoportban a magyar nemzeti csapat 3–0-ra nyert Máltán.

A romániai U21-es válogatott az albániai mérkőzés előtt. Az első sorban, jobbról a harmadik, 17-essel Marius Corbu Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

Az albániai Elbasanban lépett pályára kedden este az U21-es romániai válogatott, amely hiába vezetett egy óra játék után 2–0-ra, végül 3–2-es vereséget szenvedett. A vendégeknél kezdő volt, és végig a pályán maradt Marius Corbu, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, aki jelenleg a magyar élvonalbeli Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia játékosa.

Labdarúgás, U21, Eb-selejtező, E csoport:
Albánia–Románia 3–2 (0–0),
gólszerzők Cristian Shependi (63. perc), Medon Berisha (71.) és Adrion Pajaziti (88.), illetve Constantin Grameni (47.) és Andrei Borza (58.).
Románia: Răzvan Sava – Alexandru Pantea, Cristian Ignat, Matei Ilie, Andrei Borza, Marius Corbu, Cătălin Vulturar (Cătălin Cîrjan, 89.), Constantin Grameni (Robert Filip, 76.), Adrian Mazilu, Louis Munteanu (Rareş Burnete, 68.), Rareş Ilie (Rareş Pop, 76.). Szövetségi kapitány: Daniel Pancu.

A csoport korábbi eredményei: Örményország–Albánia 1–2, Örményország–Montenegró 0–1 és Finnország–Svájc 1–2.

Sima magyar siker Máltán

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott 3–0-ra nyert Máltán az Európa-bajnoki selejtező keddi játéknapján. A B csoport küzdelmeinek nyitányán a kazahokat Szegeden 2–0-ra győzte le Gera Zoltán szövetségi edző együttese, ezúttal pedig ahhoz a máltai együtteshez látogatott, amely a kazahok mellett papíron a leggyengébb ellenfél a csoportban. A magyar válogatott már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Kocsis Dominik duplájával, a nem túl magas iramú második játékrész hajrájában pedig a kazahok ellen is betaláló Kovács Mátyás állította be a végeredményt.

Labdarúgás, U21, Eb-selejtező, B csoport:
Málta–Magyarország 0–3 (0–2),
gólszerzők Kocsis (3., 41.), Kovács (85.).
Korábbi eredmények: Magyarország–Kazahsztán 2–0, Málta–Spanyolország 0–6, Belgium–Kazahsztán 1–0 és Spanyolország–Skócia 1–0.

A csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös U21-es kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok legközelebb a skótokkal játszanak idén október 13-án idegenben, míg a romániai válogatott aznap Örményországot, négy nappal később pedig Finnországot fogadja.