Kiizzadt román győzelem a macedónok ellen

Zátyi Tibor 2021. március 25., 23:51 utolsó módosítás: 2021. március 26., 00:09

A hajrában egy perc alatt kétgólos előnyt herdált el a román labdarúgó-válogatott Észak-Macedónia ellen, ám volt még erő a csapatban és Ianis Hagi első válogatottbeli góljával 3–2-re megnyerte a világbajnoki selejtezőmérkőzést.

Pozitív rajt. A román válogatott megdolgozott a győzelemért Fotó: Agerpres/Grigore Popescu

Magabiztosan kezdtek a macedónok, komoly helyzeteket dolgoztak ki, ám Nesztorovszki, Pandev és Elmasz sem találta el a Florin Niță kapuját. A románok viszont első nagy lehetőségüket rögtön gólra is váltották,

Chiricheș adott nagy passzt a védők között Tănasénak, az FCSB játékosa szépen tekert Dimitrevszki kapujába.

A gólt követően megváltozott a játék képe, a macedónok két sárga lapot is kaptak műesés miatt, míg a románok a játék lassítására rendezkedtek be. A szünet előtt kis szerencse is kellett a vendégeknek, hogy ne kerüljenek kétgólos hátrányba, Mihăilă maradt le centikkel Popescu beadásáról.

A szünetet követően a lehető legjobban folytatódott a románok számára a mérkőzés, Mihăilă 23 méterről eleresztett lövése kötött ki a macedónok hálójában. Kétgólos előnyben átengedték a kezdeményezést a vendégeknek, akik egymás után dolgozták ki lehetőségeiket, ám előbb nem tudták kihasználni azt, hogy Niță megfogta Marin hazaadását (Popescu blokkolt), majd Ademi lőtt a kapusba.

A hajrá nem várt izgalmakat hozott, Mirel Rădoi szövetségi kapitány egyszerre három játékost is lecserélt, ez kissé megbontotta a román csapat szerkezetét,

a macedónok egy perc alatt egyenlítettek: előbb Ademi, majd Trajkovszki talált be a román kapuba, a 84. percben egyenlő, 2–2 volt az állás.

A hirtelen jött egyenlítés nem fogta meg a románokat, és két perccel később ismét előnybe kerültek, Marin keresztpassza volt jó a cserként beállt Haginak, akinek 12 méterről leadott lövése a hálóban landolt.

A hármas sípszóig még volt egy óriási lehetősége a román válogatottnak, ami kimaradt, majd a macedónok szereztek újabb gólt, amit a játékvezető les miatt érvénytelenített.

Végül 3–2-re nyert Románia, ám az öröm nem lehet felhőtlen, mivel a védelem nem áll stabil lábakon, vasárnap 21.45-től a német válogatott ellen ez a teljesítmény biztosan nem lesz elég. Érdekesség, hogy Tănase, Mihăilă és Hagi is első gólját szerezte a válogatottban.

Az első fordulóban a Mannschaft könnyedén, 3–0-ra verte Izlandot, míg Örményország öngóllal nyert Liechtenstein vendégeként.

Labdarúgó-világbajnokság, selejtező, J csoport, 1. forduló
Románia–Észak-Macedónia 3–2 (1–0)
gólszerzők Tănase (28.), Mihăilă (50.), Hagi (86.), illetve Ademi (82.), Trajkovski (83.)
Románia: Niță – Popescu, Burcă, Chiricheș, Bancu – Stanciu (Bicfalvi, 76.), Marin – Man (Maxim, 76.), Tănase (Hagi, 76.), Coman (Mihăilă, 14.) – Keșerü (Pușcaș, 63.). Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.
Észak-Macedónia: Dimitrievszki – Bejtulaj, Muszliu, Risztevszki – Risztovszki, Nikolov (Ademi, 55), Bardi, Alioszki – Elmasz – Pandev (Trajkovszki, 78.), Nesztorovszki (Sztojanovszki, 55.). Szövetségi kapitány: Igor Angelovszki.

Németország–Izland 3–0 (2–0),
gólszerzők Goretzka (3.), Havertz (7.), Gündogan (56.)

Liechtenstein–Örményország 0–1 (0–0),