Hirdetés

Kezdődik a Fradi BL-kalandja

A legjobbak között is bizonyíthatnak a zöld-fehérek
Fotó: MTI/Kovács Tamás

2020. október 20., 14:06

A legendás Camp Nou Stadionban, az FC Barcelona vendégeként kezdi meg szereplését kedden este a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára huszonöt év után visszatért Ferencváros.

2020. október 20., 14:06

A magyar bajnok zárt kapuk mögött mérkőzik meg a G csoport első számú esélyesével, a barcelonai hatóságok ugyanis a járványhelyzetre való tekintettel nem adták meg az engedélyt a katalán klubnak arra, hogy beengedjen szurkolókat a stadionba.

Hirdetés

A Ferencváros győzelemmel hangolt a BL-rajtra, Szerhij Rebrov csapata még múlt pénteken pályára lépett, az NB I. 7. fordulójában 2–0-ra nyerte meg a Kisvárda elleni kiszállását, és átvette a vezetést a bajnokságban.

A Lionel Messivel felálló Barcelona ezzel szemben elveszítette a hétvégi bajnokiját, 1–0-ra kapott ki a Getafe otthonában, ahol elszenvedte első vereségét a La Liga új szezonjában.

A Barcelona és a Ferencváros találkozója kedden 22 órakor kezdődik a svájci Sandro Schärer játékvezető irányításával, és mindhárom román sportcsatorna élőben közvetíti. Ezt megelőzően 19 óra 55 perctől lejátsszák a csoport első mérkőzését, amelyen a Mircea Lucescu vezette Dinamo Kijev a Juventust fogadja.

A Ferencváros BL-kerete: kapusok Dibusz Dénes, Bogdán Ádám, Bánki Márton; hátvédek Abraham Frimpong, Lovrencsics Gergő, Adnan Kovacevic, Eldar Civic, Botka Endre, Miha Blazic, Marcel Heister, Lasa Dvali, Csontos Dominik, Iyinbor Patrick; középpályások, Tokmac Nguen, Ihor Haratin, Sigér Dávid, Myrto Uzuni, Isael, Aissa Laidouni, Csonka András, Somália Hajdú Roland, Katona Bálint; támadók Franck Boli, Olekszandr Zubkov, Róbert Mak, Roko Baturina, Pócsik Botond, Redzic Damir. Edző: Szerhij Rebrov.
Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló: a keddi játéknapon az E csoportban 22 órától Chelsea–Sevilla és Rennes–FK Krasznodar; az F csoportban 19.55-től Zenit–FC Bruges, 22 órától Lazio–Borussia Dortmund; a G csoportban 19.55-től Dinamo Kijev–Juventus, 22 órától Barcelona–Ferencváros; a H csoportban 22 órától Paris SG–Manchester United és RB Leipzig–Basaksehir.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Székelyhon

Csökkentik a jövedéki adót, jelentősen olcsóbb lesz a gázolaj

Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Ha leáll az atomerőmű, nehéz napok elé nézünk. De honnan lesz egyáltalán áram?

Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.

Főtér

Beteg kisgyermeket szállított a mentős, amikor megállt dinnyét vásárolni az út szélén – hírmix

Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.

Ez is érdekelheti

Búcsúzott az ETO, a CFR és a DVSC is

Nem sikerült a bravúr a Konferencia Liga selejtezőjében szereplő magyar és román csapatoknak: a Debreceni VSC, az ETO FC és a Kolozsvári CFR is kiesett, így számukra véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

Biztosan lesz magyar és román csapat is ősszel az európai kupákban

A Ferencvárosi TC döntetlent játszott a Górnik Zabrze otthonában, míg az Universitatea Craiova hátrányból fordítva nyert a Kuopio ellen, így mindkét együttes továbbjutott az Európa Liga selejtezőjének rájátszásába.

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Idegenben vezetett, a pihenő után visszavett az U Craiova az EL-selejtezőn

Döntetlennel zárult az Universitatea Craiova finnországi vendégjátéka az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A román bajnok vezetett a KuPS Kuopio otthonában, a továbbjutó a jövő heti visszavágón dől el.

Két FK-játékos kapott meghívót a válogatottba

Az FK Csíkszereda két labdarúgója is helyet kapott a romániai U19-es női válogatott keretében, amely augusztus 7. és 15. között edzőtáborozik és két felkészülési mérkőzést játszik Moldovával.

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Corbu bombagólja döntött, előnyből várja a visszavágót a Ferencváros

Egygólos előnyt szerzett a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar bajnok szerdán este hazai pályán Marius Corbu kiváló találatával 1–0-ra legyőzte a lengyel Górnik Zabrze együttesét.

BL-, EL- és EKL-meccseket is vezetnek a romániai játékvezetők

Öt román játékvezetői brigád kapott megbízást az UEFA-tól a Bajnokok Ligája, az Európa Liga és a Konferencia Liga selejtezőinek harmadik fordulójára.

Öt pont hátrányból lett első – így élték meg győzteseink a Székely Sport tippversenyét

A végletekig kiélezett hajrá döntött a Székely Sport labdarúgó-világbajnoki tippversenyében: Csatlós Tibor az utolsó négy mérkőzésen ledolgozta ötpontos hátrányát, és megszerezte az első helyet.

A BL-selejtezőben kapott megbízást Kovács István

Újabb nemzetközi küldetést kapott Kovács István, a nagykárolyi bíró vezeti a Bodø/Glimt és az Union Saint-Gilloise közötti Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!