Mindkét oldalon sok hibával kezdődött a mérkőzés, aztán pár perc alatt gyakorlatilag eldöntötte a pontok sorsát a román válogatott: egy bal oldali szabadrúgásból Stanciu tekert mesterien a kapu bal oldalába, majd pár perccel később Marin beívelését követően Burcă akrobatikus mozdulattal továbbította a labdát a hálóba, a 21. percben már 2–0 állt az eredményjelzőn. Ezt követően a románok elfocizgattak, míg a fehéroroszok a félidő végén kezdtek bátrabban focizni, de nem voltak veszélyesek.
A második játékrész elején Radu kapus szinte összehozta a szépítést a vendégeknek, majd Alibec telibe lőtte a keresztlécet. A románok játéka ezután nem hordozott igazán veszélyt, nem is nagyon erőltették a támadásokat. Végül addig könnyelműsködött a házigazda, hogy a hajrában gólt kapott, a 86. percben ismét nyílttá vált a meccs. A fehéroroszok kitámadtak, a meccs végén pedig egy, a román tizenhatosban történt esetet is vizsgált a videóbíró, ám végül nem lett belőle büntető.
Amennyire jól kezdte, annyira elrontotta a mérkőzés végét a román válogatott, de a kötelezőt hozta, azaz otthon tartotta a pontokat. A csoportban Svájc simán verte Izraelt, míg meglepetésre Koszovó és Andorra 1–1-et játszott egymással. Folytatás a nyáron, a román válogatott június 16-án Koszovóba utazik, majd 19-én Svájc vendége lesz.
További eredmények
Koszovó–Andorra 1–1 (0–0)
Svájc–Izrael 3–0 (1–0)
Az I csoport állása: 1. Svájc 6 pont (8–0), 2. Románia 6 (4–1), 3. Koszovó 2 (2–2), 4. Andorra 1 (1–3), 5. Izrael 1 (1–4), 6. Fehéroroszország 0 (1–7).
Nem csak a pályán mutatott játékkal vannak súlyos gondok a háromszéki együttesnél, hanem a mentalitás és a hozzáállás sem megfelelő – árulta el Ovidiu Burcă, a piros-fehérek vezetőedzője. A Corvinul elleni vereség után csalódottan értékelt a szakember.
Lejátszotta harmadik mérkőzését a labdarúgó 2. Liga idei kiírásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, ám a várva várt hazai bemutatkozás vereséggel zárult: hétfő délután a Vajdahunyadi Corvinul 2–0-ra nyert a Sepsi Duna Arénában.
Kereskedelmi egység épülete gyulladt ki Parajdon hétfőn éjszaka, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a tűzoltók.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Az elmúlt öt egyetemi évben (2019–2024) több mint 55 000 külföldi hallgató végzett alap-, mester- és doktori képzésen romániai egyetemeken – derül ki a Profit.ro által ismertetett hivatal
További híreink: a román külügy is reagált Trump és Putyin alaszkai csúcstalálkozójára, a hétvégén pedig viharok, záporok váltják a kánikulát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!