Nagyon hamar, a találkozó 5. percében megszerezte a vezetést a Real: Benzema jó ütemben indította a Piqué–Lenglet kettős közül kilépő Valverdét, aki közelről nem hibázott, Neto mellett a hálóba bombázott. Sokat nem kellett várni viszont a katalánok válaszára sem: Messi nagyszerűen indította a bal oldalon helyezkedő, sérüléséből visszatérő Jordi Albát, akinek a középre centerezését Ansu Fati váltotta gólra.
A játékrész közepén Messi állt közel a gólhoz, ám nem tudta bevenni Courtois kapuját, majd másodpercekkel később már a Real volt helyzetben, Neto védésére volt szükség. A szünetig mindkét oldalon voltak ígéretes támadások, több gól viszont nem született.
A második félidőt lendületesebben kezdte a házigazda, Ansu Fati okozott többször is zavart a Real védelmében, az 54. percben átadását Coutinho az oldalhálóba fejelte. Ezt követően a Real kiegyenlítette a játékot, majd a 62. percben ismét megszerezte a vezetést:
egy szögletnél Lenglet húzta vissza Ramost, a játékvezető pedig a videóbíró közreműködésével tizenegyest ítélt, amit Ramos értékesített is.
A találkozó hajrájához közeledve hármat is cserélt Ronald Koeman, bejött Dembélé, Griezmann és Trincão is, de a katalán támadásokban nem volt veszély.
Annál inkább a fővárosiakéban, a hajrá kezdetén Neto két közeli Kroos-lövést, illetve egy Ramos-próbálkozást is hárított.
Az utolsó percekre teljesen szétesett a Barça védelme, jöttek az újabb madridi lehetőségek, a 90. percben pedig a csereként beállt Modric nagyszerű góljával lezárta a mérkőzést.
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!