A mérkőzést eredetileg csütörtökön kellett volna megrendezni Belgrádban, ám akkor lép pályára a városi rivális Partizan is a Konferencia Liga playoff-körében a portugál Santa Clara ellen, így az UEFA el akarta kerülni, hogy a két csapat szurkolói összetűzésbe kerüljenek egymással.
A grandiózus belgrádi Rajko Mitic Stadionban (ismertebb nevén Marakana) agresszíven kezdett a házigazda és a 4. percben meg is szerezte a vezetést, Katai lövése még kipattant Arlauskisról, ám épp Pavkohoz, aki Ciobotariunál magasabbra ugorva az üres kapuba fejelt. A korai találat megfogta a CFR-t, ám idővel sikerült kiegyenlíteni a játékot, sőt a játékrész második felében a labdát is többet birtokolták a sárga-feketében focizó kolozsváriak, pár, veszélytelen lövésük is volt Borjan kapujára.
A hajrára beszorították a szerbeket saját tizenhatosuk elé, és ez lett a csapat veszte is, egy labdaszerzést követő ellentámadás végén Pavkov készítette le lövésre a játékszert Katainak, aki 10 méterről a hálóba bombázott. A szünet előtt még egy gólt szerzett a házigazda, amit les miatt nem adtak meg.
A második félidőben Deac szabadrúgásaival próbált veszélyeztetni a CFR, ám Arlauskisnak akadt többször dolga. A kolozsváriak üldözték a szépítő gólt, ám sok hibával játszottak, egyet épp Deac követett el, az innen indított támadás végén Ben Nabouhane bombázott könyörtelenül a kapuba. A CFR játékosai teljesen szétestek fejben, és jött is a negyedik szerb gól, a 77. percben a szögletből beívelt labdát Ivanic bólintotta a hálóba.
A mérkőzés végén közel volt a szépítés, a csereként beállt Alibec lövése a keresztlécről pattant ki.
A visszavágót jövő csütörtökön rendezik Kolozsváron.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!