Gyenge játékkal is pontot tudott szerezni a koszovói zivatarban a román válogatott

Zátyi Tibor 2023. június 16., 23:54

A túlzott elvárások és a nagyon gyenge minőségű pálya jócskán rányomta bélyegét a Koszovó–Románia mérkőzésre a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének harmadik fordulójában, pénteken este gól nélküli döntetlent játszottak egymással.

Koszovó végig jól és szervezetten védekezett, a románoknak alig akadt lehetőségük Fotó: frf.ro

Eseménytelenül telt el az első félidő nagy része, a sok esőzés miatt alaposan felázott a pálya talaja, ez pedig nagyon megnehezítette a két fél játékát, így egymás hibájára várva fociztak. A 23. percben Camora húzódott meg, a Kolozsvári CFR portugál származású veteránját le kellett cserélni, Sorescu váltotta.

Az első félidő említésre méltó lehetőségei a hazaiak előtt adódtak: Muslija a tizenhatosból leadott tekerését kiöklözte Horațiu Moldovan, majd a szünet előtt Celina távoli bombáját szögletre tolta.

Térfélcserét követően volt pár jó perce a román válogatottnak, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, majd ismét a koszovóiak vették át a meccs irányítását, Vojvoda hatalmas szólóját követően Moldovan mutatott be újabb nagy védést. A 69. percben Koszovó betalált, ám Zhegrova fejesgólját videóbírózás után Danny Makkelie játékvezető érvénytelenítette.

Fotó: frf.ro

Románia első kaput eltaláló lövése Sorescu nevéhez fűződött, a 76. percben 25 méterről eleresztett bombáját Muric kiöklözte. A hajrában mindkét csapat előtt adódott pár lehetőség, de egyik sem tudott betalálni, így maradt a gól nélküli döntetlen, ami a vendég románoknak kedvez, Koszovó harmadszorra osztozkodott a pontokon a selejtezőkben.

A csoport többi mérkőzésén Svájc hozta a kötelezőt és nyert Andorrában, míg Izrael a Budapesten rendezett Fehéroroszország elleni mérkőzés hajrájában fordítva szerezte meg első győzelmét a selejtezőkben.

Folytatás hétfőn, Svájc–Románia, Izrael–Andorra és Fehéroroszország–Koszovó mérkőzések lesznek.

Labdarúgó Európa-bajnokság, selejtező, I csoport:
Koszovó–Románia 0–0
Koszovó: Muric – Vojvoda, Amir Rrahmani, Aliti, Paqarada – Fazliji, Dresevic (Kryeziu, 73.) – Rashica (Zhegrova, a szünetben), Celina, Muslija (Topalli, 83.) – Muriqi. Szövetségi kapitány: Alain Giresse
Románia: Moldovan – Manea, Drăgușin, Burcă, Camora (Sorescu, 23.) – T. Băluță, M. Marin, Stanciu (Hagi, 86.) – Man (Moruțan, 61.), Pușcaș (Alibec, 86.), Coman (Mihăilă, 62.). Szövetségi kapitány: Edward Iordănescu.

Andorra–Svájc 1–2 (0–2),
gólszezők Vieira (67.), illetve Freuler (7.), Amdouni (32.)

Fehéroroszország–Izrael 1–2 (1–0),
gólszerző Ebong (16.), illetve Weismann (85.), Gloukh (90+2.)

Az állás: 1. Svájc 9 pont (10–1), 2. Románia 7 (4–1), 3. Izrael 4 (3–5), 4. Koszovó 3 (2–2), 5. Andorra 1 (2–5), 6. Fehéroroszország 0 (2–9).