A behívott keretnek egyharmada, hét játékos a másodosztályban játszik: Gergely Botond (FK Csíkszerda), Alexandru Pantea (FC Hermannstadt), Sergiu Pîrvulescu (Petrolul Ploiești), Andrei Pandele (Metaloglobus), Albert Hofman (Kolozsvári U), Andrei Doru (Temesvári Poli) és Andreas Chirițoiu (Konstancai Unirea).
Az U19-es válogatott szombaton gyűl össze, majd vasárnap utazik el Horvátországba, ahol a selejtezők elitkörét rendezik majd jövő héten. Gergely Botondék a házigazda horvátokkal, Georgiával és Izlanddal fognak meccselni, a csoportgyőztes pedig kijut a nyolccsapatos szlovákiai Európa-bajnokságra, amelyet idén június 18. és július 1. között fognak megrendezni.
Ahogy várható volt, a Konstancai Farul adja a legtöbb játékost a válogatottba, szám szerint hetet.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!