Másodszor rendeznek labdarúgó-világbajnokságot Ázsiában (a 2002-es dél-koreai és japán közös rendezésű torna után), viszont ez az utolsó, ahol 32 csapat vág neki a versenynek, ugyanis 2026-tól már 48 fős lesz a mezőny.
A részvevő országokat a március 31-i FIFA-ranglista alapján négy kalapba sorolták be, az elsőbe került a rendező Katar, automatikusan az A csoport 1. helyét kapta meg. A sorsolást Dohában tartották, kiegyenlített csoportok alakultak ki.
A világbajnokságot november 21. és december 18. között bonyolítják le, összesen 8 különböző helyszínen. A döntőre a Loszaíli Nemzeti Stadionban kerül sor, amely 80 000 szurkoló befogadására képes.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!