Június 14-én és 16-án az Arad megyei Lippán játszik két felkészülési mérkőzést Románia és Ausztria U17-es korosztályú, 2006-ban és később született játékosokból álló labdarúgó-válogatottja.
Ion Marin, a romániai válogatott szövetségi kapitánya keretet hirdetett.
Kapusok: Rafael Munteanu (Konstancai Farul), Robert Matei (Ternana Calcio, olasz), és Codruț Sandu (Bukaresti Rapid).
Hátvédek: Eduard Chihaia (Konstancai Farul), Alin Chinteș, Răzvan Călugăr (mindketten Kolozsvári U), Hussein Shehait, Matei Marin (mindketten Bukaresti CSA Steaua), Alexandru Ureche (FK Csíkszereda), Darius Fălcușan (Empoli, olasz).
Középpályások: David Păcuraru (Konstancai Farul), Eduard Dănilă, Octavian Cepoi (mindketten Bukaresti Rapid), Robert Lăpădătescu (Craiovai U), David Matei, Răzvan Florea (mindketten Bukaresti CSA Steaua), Mario Preda (FCSB), Tudor Pojar (Kolozsvári U).
Csatárok: Ianis Tarbă (Celta Vigo, spanyol), Jason Vescan-Kodor (Lecce, olasz), Alin Cocoș (Konstancai Farul), Ioan Vermeșan (Hellas Verona, olasz).
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Izgalmakban gazdag nap vár ránk a képernyő előtt, számos sportág eseményeit követhetjük. A vasárnapi programból kiemelkedik az FK Csíkszereda első idei bajnoki mérkőzése, valamint a magyar kézi-, és vízilabda-válogatott újabb Európa-bajnoki összecsapása.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Románia a súlyos fagyos időszakokban azzal szembesül, hogy a belföldi termelésből és a tárolókból történő szállítási kapacitása korlátozott, ilyenkor a gázimport – különösen Magyarországról – szükségessé válik a fogyasztási csúcsok fedezéséhez.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!