Corbu gólja is kellett a Puskás Akadémia kiütéses sikeréhez

Dobos László 2023. október 23., 11:04

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, az OTP Bank Liga tizedik fordulójában a Puskás Akadémia Budapesten ütötte ki 5–0-ra az MTK-t és fellépett a negyedik helyre. A vendégek egyik gólját Marius Corbu szerezte.

Marius Corbu. Kissé jobbról, tizenhat méterről, jobbal a bal alsóba lőtte a labdát Fotó: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia

A Puskás Akadémia harmadik gólját a kezdődként pályára lépő, és végig játszó Marius Corbu lőtte. A Magyarcsügésről származó 21 éves játékos a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje,

eddig 129 mérkőzésen szerepelt a magyar élvonalban, ahol 17 gólt szerzett.

OTP Bank Liga, 10. forduló:
MTK Budapest–Puskás Akadémia FC 0–5 (0–2),
gólszerzők Batik (10.), Gruber (38.), Corbu (65.), Nagy Zs. (74.), Favorov (91.).

További eredmények: Debreceni VSC–Fehérvár FC 3–1, Diósgyőri VTK–Ferencvárosi TC 1–2, Kisvárda Master Good–Mezőkövesd Zsóry FC 2–1, Zalaegerszeg–Paksi FC 2–5 és Újpest FC–Kecskeméti TE 5–3.

A Mezőkövesd Zsóry FC–Ferencvárosi TC (4. forduló) mérkőzést december 6-ra halasztották. A következő forduló (október 28–29.) programja: Kecskemét–Zalaegerszeg, Fehérvár–Diósgyőr, Puskás Akadémia–Debrecen, Mezőkövesd–MTK, Paks–Kisvárda és Ferencváros–Újpest.