A marosvásárhelyi szakember a hírt az NSO érdeklődésére megerősítette. Korábban már szó volt arról, hogy a klub elnöke, Bernard Serin májusban, még a feljutás előtt támogatásáról biztosította Bölöni Lászlót. Sőt, még nem állt a csapat feljutó helyen a másodosztályban, amikor a magyar edző újabb 1 éves szerződést kapott a klubtól.
Később Bölöni arról beszélt, hogy a feljutás után előállt új helyzetben meg kell fontolnia, marad-e a lotaringiai klubnál. Úgy tűnik, most jutott nyugvópontra a helyzet, amikor további egyéves megállapodás helyett
a vezetőedző szempontjából minden bizonnyal kedvezőbb feltételekkel kétéves, 2025 nyaráig tartó egyezséget írtak alá a felek.
A napokban Metzben készül a csapat az augusztus 11-én kezdődő bajnokságra. Bölöniék a felkészülési időszak során eddig öt meccset játszottak (3 győzelem, 2 döntetlen).
A Metz egy felkészülési mérkőzést még játszik a holland Heerenveennel szemben, majd a Rennes (Bölöni itt is edzősködött korábban) ellen kezdi a bajnokságot, a második fordulóban pedig a Marseille lesz az ellenfele hazai pályán.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!