A marosvásárhelyi származású szakember pár hónappal ezelőtt még nagyon közel állt ahhoz, hogy átvegye a román válogatott irányítását, de végül nem sikerült megegyeznie az Román Labdarúgó-szövetséggel. Bár 69 éves, a román edzőben még mindig megvan a szenvedély és a lendület, és folytatni akarja pályafutását – írja az Eurosport a L'Equipe-re hivatkozva.
A franciák szerint Bölöni a Ligue 1-ből idén kiesett Metz csapat irányítását veszi át, és Frederic Antonetti helyét veszi át a kispadon, aki 2020 óta edzette a csapatot.
A korábbi 108-szoros román válogatott Bölöninek komoly tapasztalata van a francia futballban, hiszen a Creteil, majd az Orleans csapatában is játszott, míg edzőként a Nancy, az AS Monaco, a Rennes és a Lens kispadjára is leült.
Bölöninek jelenleg nincs csapata, utoljára a Panathinaikosznál volt edző, a görög együttest tavaly nyáron hagyta el.
A Metz Franciaország egyik nagy hagyománnyal rendelkező klubja, idén ünnepli fennállásának 90. évfordulóját. A klubnak nincs bajnoki címe, legjobb helyezése a Ligue 1-ben az 1997–98-as szezonban elért második hely volt.
A Metz korábban a Francia Kupát (1984 és 1988) és a Francia Ligakupát (1986 és 1996) is megnyerte. Európában egy Intertotó Kupa-döntővel büszkélkedhet (1999), amelyet a West Ham United ellen veszített el.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Padlón az IQ-nk: Románia európai utolsó az általános intelligenciahányadost tekintve a World Poulation Review nemzetközi adatgyűjtő portál IQ-teszteket összesítő rangsorában.
További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!