A francia labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában súlyos vereséget szenvedett a Metz, Bölöni László vezetőedző csapata 5–1-re kikapott a Rennes otthonában. A találkozó végig a Rennes óriási fölényében zajlott, vezető találatukra még rögtön válaszolt a Metz, a szünetet követően azonban kijött a két együttes közti különbség. A Rennes 70 százalékban birtokolta a labdát, 29 kapura tartó lövéséből 14 el is találta a felületet, míg a Metz kilencszer próbálkozott, ezekből három ment a kapu felületére.
Angliában rögtön rangadóval kezdődött a Premier League új szezonja, az előző kiírás két botladozó nagyágyúja, a Chelsea a Liverpoolt fogadta. A vendégekhez a nyáron az RB Leipzigtól 70 millió euróért érkezett Szoboszlai Dominik a vörösök kezdőcsapatának a tagja volt, és végigjátszotta a találkozót. A meccs 1–1-el ért vége, a Pooltól Diaz szerezte meg a vezetést, a hazaiaktól Disasi válaszolt, a két csapatnak még volt egy-egy érvénytelenített gólja.
Szombaton Kerkez Milos is kezdő volt a Bournemouth–West Ham 1–1 mérkőzésen, a 19 éves balhátvéd kétszer szerelt, a levegőben négy-, míg a földön hat párharcot nyert meg, emellett háromszor tisztázott – így nem csoda, hogy a házigazda legjobbjának választották meg.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!