A pénteken késő este rendezett mérkőzés első félidejében a vendég Marseille többet birtokolta a labdát, több helyzetet is kialakított, majd a vezetést is megszerezte. A második félidő elején az OM-nek volt egy szabálytalanság miatt meg nem adott gólja, majd nehéz helyzetbe került a Metz, Lo kiállítása miatt emberhátrányba került.
Ez viszont nem vette kedvét a házigazdának, hiszen előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte! A Marseille minden erőt mozgósított, két kapufát is lőtt, majd a hajrá kezdetén betalált.
Az eredmény többet nem változott, így a Ligue 1-ba idén feljutott Metz megszerezte első pontját (az első játéknapon 5–1-re kapott ki a Rennes-től). A következő játéknapon a Clermont vendége lesz a Bölöni László vezette együttes.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!