Bölöni csapata hősies csatában szerzett pontot a Marseille-től

Székely Sport 2023. augusztus 19., 10:18 utolsó módosítás: 2023. augusztus 19., 10:22

A Metz több mint félórát emberhátrányban focizva döntetlent játszott az esélyesebbnek tartott Marseille-el, így Bölöni László csapata megszerezte első pontját a francia labdarúgó-bajnokságban.

A bordóban játszó Metz hatalmasat küzdött, pont lett a jutalma Fotó: fcmetz.com

A pénteken késő este rendezett mérkőzés első félidejében a vendég Marseille többet birtokolta a labdát, több helyzetet is kialakított, majd a vezetést is megszerezte. A második félidő elején az OM-nek volt egy szabálytalanság miatt meg nem adott gólja, majd nehéz helyzetbe került a Metz, Lo kiállítása miatt emberhátrányba került.

Ez viszont nem vette kedvét a házigazdának, hiszen előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte! A Marseille minden erőt mozgósított, két kapufát is lőtt, majd a hajrá kezdetén betalált.

Az eredmény többet nem változott, így a Ligue 1-ba idén feljutott Metz megszerezte első pontját (az első játéknapon 5–1-re kapott ki a Rennes-től). A következő játéknapon a Clermont vendége lesz a Bölöni László vezette együttes.