Korábban a válogatottal és a Sepsi OSK-val is összeboronált Bölöni László labdarúgóedzőnek május óta – amióta elváltak útjaik a Panathinaikosszal – nincs csapata, és habár több megkeresése is volt, azóta nem vállalt munkát.
A román nemzeti csapatnak bő másfél hónapja nincs szövetségi kapitánya – akkor jelentette be Mirel Rădoi, hogy a vébéselejtezők lejártával nem folytatja a válogatottnál. A Román Labdarúgó-szövetség azóta keresi az utódot, többek között felmerült Bölöni László neve is.
A marosvásárhelyi származású, világhírű edzővel az FC Botoșani tulajdonosa, Valeriu Iftime beszélgetett, a részletekről pedig beszámolt a Digi Sportnak adott interjújában.
„Beszélgettem Bölöni úrral, akit nagyon nagyra tartok, és megkérdeztem tőle,
Teljesen leblokkolt a kijelentése. Amikor Bölönivel beszélgetsz, rájössz, hogy vannak megoldások, és arra is, hogy mindannyian hibázunk, a Hagi Akadémiától egészen a Kolozsvári CFR-ig. Bölöninek nagyon jó rálátása van a román futballra” – mondta Iftimie a Digi Sportnak.
Az elmúlt időszakban Gheorghe Hagi, Răzvan Lucescu és Dan Petrescu is visszautasította a szövetségi kapitányi felkérést. A fővárosi sajtó szerint jelenleg három név van a szövetség asztalán: Eduard Iordănescu, Adrian Mutu és Adrian Ursea.
A román válogatott legközelebb 2022. március 29-én lép pályára, felkészülési mérkőzésen Izrael vendége lesz.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!