A román válogatott tíz nap alatt négy meccset játszik júniusban a Nemzetek Ligájában, ezért Edward Iordănescu szövetségi kapitány harmincfős, bővített keretet hirdetett, ahová behívót kapott a Sepsi OSK két játékosa, Marius Ștefănescu és Nicolae Păun.
A válogatott két vereséggel kezdett a Nemzetek Ligájában, emiatt több változás is történt a finnek elleni kerethirdetéskor:
Târnovanu, Manea, Alibec és Ivan helyébe bekerült Aioani, Olaru, Mitriță és Ștefănescu.
Így könnyen lehet, hogy a háromszékiek kupagyőzelméből oroszlánrészt vállalt Marius Ștefănescu (két gólt lőtt a Voluntari elleni 2–1-re megnyert fináléban) bemutatkozhat a felnőtt válogatottban.
A Románia–Finnország mérkőzés 21.45-kor kezdődik a bukaresti Rapid-Giulești stadionban.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!