A mérkőzés kezdetére megtelt a hivatalos páholy oldalán a lelátó teljesen, mintegy 4000 néző volt kíváncsi a Raymond Kopa stadionban rendezett találkozóra, végig jó hangulat uralkodott. A borult, kissé szeles időjárásban rendezett mérkőzés kezdete szinte csúszott, mivel az online jegyzőkönyvet nem tudták időben feltölteni.
Demény Norbert edző 4-2-3-1-es felállással próbálta meglepni ellenfelét, amely a klasszikus 4-3-3-as felállással lépett pályára és a második percben rögtön nagy helyzetet alakított ki, egy védelmi hibát követően bejátszották a labdát Ndeke-nek, aki 16 méterről kevéssel mellé lőtt. A franciák uralták a pályát, a betömörülő csíki fiatalok a védekezéssel voltak elfoglalva, ritkán tudták átlépni a félpályát.
Az Angers távoli és közeli lövésekkel is próbálkozott, amik nem kerülték el az FK kapuját, azokat Albert magabiztosan védte, így 0–0-s állásnál vonulhattak pihenőre a felek.
A második félidőben egyre nőtt a francia nyomás, előbb Payrudeau, majd Nadje is az oldalhálót találta el. A hazaiak végül az 56. percben megszerezték a vezetést, épp amikor kettőt cserélt az FK: egy jobb oldali szögletet követően mintegy hat méterről Lgharbi bólintott a hálóba (1–0). Nem sokkal később kettőre növelte előnyét a francia csapat, miután Taibi szép cselek után tört be, majd nagyszerűen kiszolgálta Nadje-t, aki közelről nem hibázott (2–0). A franciák nem álltak le a gólokat követően sem, az összeomlóban lévő csíki védelmet többször is zavarba hozták, lecserélése pillanatáig Albert védte a próbálkozásokat. A 72. percben Karácsony állt be a csíki kapuba, és neki is akadt dolga bőven.
A hajrá kezdetén jegyezhettük fel a mérkőzés egyetlen komoly FK-támadását, melynek végén Csala lőtt laposan, 18 méterről, de Borne biztosan hárított. A csíkiak frissen beállt kapusát is felavatták végül a franciák, Nadje duplázott a 83. percben. A lefújásig is csak az FK kapuja forgott veszélyben, Karácsony viszont minden próbálkozást hárított.
Az Angers a visszavágót is megnyerte, így kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel lépett tovább a következő körbe.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!