A Szélesi Zoltán vezette U17-es magyar csapat nem játszhat tétmérkőzéseket tavasszal, mivel az UEFA ugyanis a járványhelyzet miatt törölte az idei korosztályos Európa-bajnokságot.
A magyar szövetség beszámolója szerint a házigazda az első félidőben dominálni tudott, egyértelműen uralta a játékot, és több hatalmas helyzetet is sikerült kialakítania, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. A Daniel Mogoșanu által vezetett román csapat a szünetig egyetlen komolyabb lehetőséget jegyzett, abból viszont gólt szerezett, és vezetéssel zárta az első félidőt.
A fordulás után kiegyenlített lett a játék, a magyaroknak kevesebb helyzetük volt, és egy-két alkalommal a vendégek is veszélyes támadásokat vezettek. Az 57. percben Szabó Bence öngóljával már 0-2 volt az állás, de nem sokkal később Pekár László szépíteni tudott. A hátralévő időben nem született újabb gól, a román válogatott 2-1-re megnyerte a találkozót.
A mérkőzésen pályára lépett az FK Csíkszereda játékosa, Omar El Sawy, aki a 72. percben csereként kapott lehetőséget.
Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.
Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.
Két autó karambolozott péntek délután Sóváradon, az ütközés következtében egyik autó felborult. A balesetben hárman sérültek meg.
Erdélyben készülnek Románia saját gyártású harci drónjai – jelentette be a bukaresti gazdasági minisztérium.
Bűnvádi feljelentést tett és az Országos Diszkriminációellenes Tanácshoz fordul Botond Nagy színházi rendező, aki a bukaresti I. L. Caragiale Nemzeti Színházban az Ilja próféta című, nagy port kavart előadást állította színpadra.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!