A Manchester City simán elverte az enervált PSG-t

Zátyi Tibor 2021. május 05., 00:24 utolsó módosítás: 2021. május 05., 00:25

Kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe a Manchester City, a kedd késő esti visszavágón 2–0-ra verte a Paris Saint-Germaint, és története során először jutott be a fináléba.

Mahrez duplájával simán jutott tovább a Manchester City Fotó: Twitter/ManCityzens

A City 2–1-re nyert a múltheti párizsi mérkőzésen, így a franciák voltak lépéskényszerben, ám egyik legnagyobb sztárjuk, egyben gólfelelősük, Kylian Mbappe a kispadon kapott csak helyet, végül pályára sem lépett.

Már az első percekben ment az adok-kapok a pályán, nem kímélték egymást a játékosok. A hetedik percben büntetőhöz jutott a támadásban aktív PSG, ám Björn Kuipers játékvezető videóbírózás után visszavonta ítéletét.

Nem sokkal később első lehetőségét gólra is váltotta a házigazda, Zincsenko húzott el a bal szélen, jól szolgálta ki középen De Bruynét, akinek lövése elakadt, de így volt jó Mahreznek, aki a jobb szélről kilőtte a jobb alsót (1–0).

Rögtön válaszolhattak volna a vendégek, ám az első mérkőzésen is eredményes Marquinhos fejese a lécet találta el.
A franciákon egyre nőtt a nyomás, de próbálkozásaik pontatlanok voltak, nem találták el a kaput, így 1–0-s City-vezetésnél vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidőben is a szabálytalanságokon volt a hangsúly, helyzetek ritkán adódtak, azok is főleg a hazaiak előtt, ám Navas védte a próbálkozásokat, míg a PSG lövéseit rendre blokkolták az angol bekkek.

A 62. percben kettős cserét hajtott végre a vendégek edzője, Maurico Pochettino, ám a váltásból a City jött ki jobban,

hiszen egy perccel később kihasználta, hogy magasan kitámadott a PSG, ellentámadásba lendült, Foden baloldali beadásából Mahrez duplázott (2–0).

Kevesebb mint fél óra alatt három gólt kellett volna szerezzen a PSG, emiatt egyre idegesebbek lettek a játékosai, a 69. percben pedig tíz emberre fogyatkoztak, az addig jól osztogató Di Maria az oldalon kívül lépett oda teljesen feleslegesen Fernandinhónak, villant is a jogos piros lap.

Nem sokkal később Veratti is besárgult, majd pillanatokkal később csak Kujpers jóindulatán múlt, hogy nem kapta meg a másodikat. A City sem úszta meg lap nélkül, Zincsenko és De Bruyne is figyelmeztetést kapott a hajrában.

Az idő teltével egyre egyértelműbbé vált, hogy a City fog döntőt játszani az isztambuli Atatürk Olimpiai Stadionban, majd a kapufán és Navason múlt, hogy nem nőtt tovább a hazaiak előnye.

Az utolsó percekre újabb két PSG-sárgát lehetett feljegyezni, kaput eltaláló francia lövést viszont nem,

a City megnyerte a mérkőzést és kettős győzelemmel jutott be a döntőbe.

Ellenfele a Chelsea vagy a Real Madrid lesz, a másik elődöntő visszavágóját szerdán este 10 órakor rendezik, 1–1 volt az első mérkőzésen.