A Marinosz Uzunidisz által irányított oltyánok jól kezdték a mérkőzést, Koljic révén pedig óriási ziccert hibáztak az első percekben. A további lehetőségek mind az albán kapu előtt alakultak ki, de az eredményjelzőn ez egyáltalán nem látszott meg. A sok kihagyott helyzet pedig – ahogy a fociban lenni szokott – megbosszulta magát, a 35. percben egy szépen végig vitt támadás során a hazaiak szétpasszolták a craiovai védelmet, és Zarubica közelről nem hibázott.
A második félidőben a Laci visszavonottabban játszott, és nagyszerűen védekezett, hiába húzta szinte teljesen magára az Universitateát, nem forgott veszélyben a kapuja, így meglepetésre az albán bajnokság negyedik helyezettje legyőzte a román 1. Liga bronzérmesét, a Román Kupa- és Szuperkupa tulajdonosát.
A jövő heti visszavágón a Craiovának nehéz dolga lesz és nagyot kell küzdenie, ha a harmadik fordulóban találkozni akar a belga Anderlechttel.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!