Az Észak-Macedónia elleni meccshez képest két helyen is változtatott a román válogatott kezdőjében Mirel Rădoi szövetségi kapitány, a védelem bal oldalán Burcă és Bancu helyét Toșca, illetve Camora, míg a megsérült Coman helyett Mihăilă futott ki az öltözőkből a bukaresti Nemzeti Arénában rendezett mérkőzésen.
A németek épp ezen az oldalon vezették támadásaik nagyját,
a 16. percben pedig meg is szerezték a vezetést, Havertz ugrott ki a leshatáron, majd jól szolgálta ki a középen érkező Gnabryt, a Bayern játékosa pedig nem hibázott.
Azelőtt Niță mutatott be nagy védést, a románok részéről pedig Keserü és Mihăilă lőtt jó helyzetből fölé.
A gólt követően közel volt, hogy megduplázza előnyét a Mannschaft, ám Kimmich lövésénél a keresztléc, majd Gnabry próbálkozásánál ismét Niță védett. Az első román kapura tartó lövés Marin nevéhez fűződik, ami nem okozott gondot a 35. születésnapját szombaton ünneplő Neuernek.
Az első játékrészben több komoly lehetőség nem adódott egyik csapat előtt sem, a németek folytatták sokpasszos játékukat, a románok pedig főleg a védekezéssel voltak elfoglalva.
A második félidőben is főleg a vendégek kerültek helyzetbe, de a kiváló formában védő Niță mindegyik próbálkozást hárította, messze csapata legjobbja volt a mérkőzésen.
A hajrában a románoknak is volt két komolyabb lehetősége: előbb a csereként beállt Pușcaș forgatta meg Rüdigert, ám egyenesen Neuer ölébe lőtt, majd Stanciu ziccerben passz helyett a lövést választotta, az pedig oldalhálóban halt el.
A németek megnyerték a meccset, és továbbra is vezetik a J csoportot. A románok lecsúsztak a negyedik helyre és szerdán az ugyancsak hatpontos Örményországhoz látogatnak. A kaukázusiak előbb Liechtensteinben nyertek 1–0-ra, majd hazai pályán 2–0-ra verték Izlandot, így egyáltalán nem vár könnyű találkozó Rădoi tanítványaira.
| 2021. 03. 28. 19:00 | Örményország Örményország | Izland Izland | 2-0 |
| 2021. 03. 28. 21:45 | Románia Románia | Németország Németország | 0-1 |
| 2021. 03. 28. 21:45 | Észak-Macedónia Észak-Macedónia | Liechtenstein Liechtenstein | 5-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Németország Németország | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-0 | 6 |
2 | Örményország Örményország | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-0 | 6 |
3 | Észak-Macedónia Észak-Macedónia | 2 | 1 | 0 | 1 | 7-3 | 3 |
4 | Románia Románia | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-3 | 3 |
5 | Izland Izland | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-5 | 0 |
6 | Liechtenstein Liechtenstein | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-6 | 0 |
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!