A Betis elvitte a pontokat a Fradi otthonából

Zátyi Tibor 2021. október 01., 00:27

A Real Betis-szel szemben is alulmaradt a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga csoportkörében, csütörtökön késő este hazai pályán 3–1-re kapott ki a spanyol gárdától.

Nabíl Fekir szerezte a Betis első találatát Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Groupama Arénában rendezett mérkőzés első fele kiegyenlített játékot hozott, és habár a vendégek többet birtokolták a labdát, nem voltak veszélyesek Dibusz kapujára, így mindenkire meglepetésként hatott, amikor a 17. percben a világbajnok francia Nabil Fekir révén megszerezték a vezetést.

A Fradi fél óra játék után bátrabban kezdett futballozni, ám így sem tudott gondot okozni Rui Silvának, sőt Dibusznak akadt dolga, Guardado fejesét védte óriási bravúrral.

A szünetre mégis döntetlen állásnál vonultak a csapatok,

hiszen a 43. percben Uzuni támadta le agresszíven Pezzellát, labdát szerzett és kb. húsz méterről szenzációsan tekert a kapu bal oldalába.

A második játékrészben is bátor játékot láthattunk a Fraditól, a Betis nehezen tudta kihozni a labdát a hazai letámadások miatt, jöttek is a cserék. Az új emberek érkeztével ismét kiegyenlítetté vált a játék, majd a spanyolok átvették az irányítást, és az utolsó negyedóra kezdetén egy öngóllal ismét előnybe kerültek: egy szöglet után Wingóról pattant Dibusz kapujába a labda.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A hajrában hajszolta az egyenlítést a Ferencváros, de csak kisebb helyzetekig jutott, a Betis rutinosan kivédekezte a támadásokat, sőt az utolsó percben a csereként beállt Tello révén még egy gólt szerzett, a spanyolok 3–1-re nyertek.

A magyar bajnok, amely a nyitókörben a Bayer Leverkusen otthonában maradt alul 2–1-re, október 19-én a hozzá hasonlóan pont nélkül álló, rosszabb gólkülönbsége miatt sereghajtó Celtic Glasgow otthonában folytatja szereplését az Európa Ligában.

Labdarúgó Európa Liga, G csoport, 2. forduló:
Ferencváros–Real Betis 1–3 (1–1)
gólszerzők: Uzuni (44.), illetve Fekir (17.), Wingo (76., öngól), Tello (95.)
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Botka (Zubkov, 82.), Blazic, S. Mmaee, Civic – Vécsei, Laidouni (Loncar, 89.), Zachariassen (Nguen, 61.) – Uzuni, R. Mmaee. Vezetőedző: Peter Stöger.
Real Betis: Rui Silva – Montoya, Pezzella, Bartra, Álex Moreno – Akouokou (Rodríguez, 57.), Guardado – Rodri (Roger, 81.), Fekir, Joaquin (Tello, 57.) – Borja Iglesias (Willian José, 57.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini.

Celtic Glasgow–Bayer Leverkusen 0–4 (0–2)
gólszerzők Hincapie (25.), Wirtz (35.), Alario (58.), Adli (90+4.)

A csoport állása: 1. Leverkusen 6 (6–1), 2. Betis 6 (7–4), 3. Ferencváros 0 (2–5), 4. Celtic 0 (3–8).