A kolozsvári klub küldöttsége nagy nehézségekkel küszködött a szigetországba való kedd délelőtti elutazásakor. Hétfőn késő este ugyanis megtudták, hogy korlátozásokat vezettek be a Romániából Máltára utazóknak, így felfüggesztették a repülőjáratot. A CFR vezetősége azonban
végül megkapta a bel- és külügyminisztérium engedélyét, hogy egy különgéppel elutazhasson a mérkőzés helyszínére.
Amennyiben nem találtak volna megoldást a kialakult helyzetre és nem jutottak volna el időben Máltára, a CFR zöldasztalnál elveszíthette volna a találkozót, egyben a továbbjutást is.
A kolozsvári együttes keretében nagy hiányzónak számít a továbbra is koronavírussal bajlódó, de felépülésben lévő Damjan Djokovic, illetve az eltiltott Mihai Bordeianu és az utolsó edzésen lesérült Billel Omrani, továbbá a belföldi bajnokság lejártával eligazolt kapus, Giedrius Arlauskis.
Ugyanakkor a korábban szintén fertőzött Alexandru Păun és Gregorcz Sandomierski ott vannak ugyan a Floriana elleni keretben, de kérdéses a játékuk. A betegségből ugyancsak meggyógyult Dan Petrescu vezetőedző ezúttal a kispadról irányítja a csapatot.
A szerda este 10 órakor kezdődő mérkőzést nagy valószínűség szerint nem közvetítik élőben a televízióban, mivel egyetlen máltai tévétársaság sem érdekelt abban, hogy műsorra tűzze.
A magyar bajnok Ferencváros a tervezetthez képest egy órával korábban lép pályára a Groupama Arénában a svéd Djurgarden ellen, zárt kapuk mögött. Szerhij Rebrov vezetőedző keretéből sérülés miatt hiányzik két alapember, Lovrencsics Gergő és Olekszandr Zubkov.
A szerda este 8 órakor kezdődő mérkőzést a Duna World élőben közvetíti.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!