Első számú esélyesként várta a skandinávok elleni párharcot a hazai bajnoki címvédő, amely nemcsak ellenfelével, de az esőzések miatt a fellegvári stadion vizes, sáros pályájával is meg kellett küzdjön.
A házigazda kolozsváriak kiválóan kezdtek, hiszen „specialitásukból”, szögletből már a mérkőzés ötödik percében vezetést szereztek, Ciprian Deac beadásából Mario Rondon bólintott a hálóba.
A CFR irányította a játékot, de a finnek hamar magukra találtak, komoly lehetőségük viszont nem akadt. Aztán Dan Petrescu csapata a lehető legjobbkor, a szünet előtt megduplázta előnyét, a horvát légiós Gabriel Debeljuh közelről talált be.
A második játékrész elején a CFR harmadik találatával végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését, a venezuelai Rondon újabb rögzített szituáció végén volt eredményes, Deac ezúttal szabadrúgásnál játszott előkészítő szerepet.
Fölényes előnyük ellenére továbbra is a hazaiak voltak veszélyesebbek, de újabb gólt a vendégek lőttek, a hosszabbításban szépítettek, ekkor azonban már túl késő volt.
A kolozsvári együttes magabiztos teljesítménnyel akárcsak tavaly, idén is bejutott a második számú európai kupasorozat csoportkörébe, amelynek sorsolását pénteken 14 orától tartják, a CFR meglepő módon a harmadik kalapból várja ellenfeleit.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!