A továbbjutás kérdése az első játékrészben még teljesen nyitott volt, amelyben egyik fél sem alakított ki komoly gólszerzési lehetőséget. Aztán a szünet után a vendég Astra tíz perc alatt kétszer is betalált, és ezzel lerendezte a továbbjutást. A végén meglőtte a harmadik gólját is a giurgiui csapat, a házigazdáknak pedig még a szépítés sem jött össze, tizenegyest rontottak.
Győzelmével az Astra csatlakozott az Universitatea Craiova és a Viitorul Pandurii Târgu Jiu mellé a Román Kupa elődöntőjébe. A negyedik továbbjutó csütörtökön a Dunărea Călărași és a Bukaresti Dinamo párharcából kerül ki.
Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!