Nem volt elég az emberelőny, búcsúzott a Bajnokok Ligájától a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2020. augusztus 27., 00:06 utolsó módosítás: 2020. augusztus 27., 09:45

A második selejtezőkör jelentette a végállomást a Kolozsvári CFR-nek a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a hazai bajnoki címvédő nem tudta kihasználni emberelőnyét, és tizenegyesekkel maradt alul hazai pályán a horvát Dinamo Zagrebbel szemben.

Hiába a több mint egy óráig tartó emberelőny, nem tudott vezetéshez jutni a CFR Fotó: Agerpres/EPA

A szerda esti mérkőzésen negyedóra játékot követően máris hátrányba került a CFR, Ivanusec lövését Bălgrădean a legrosszabb helyre ütötte ki, a remekül érkező Gojak vezetést szerzett a horvátoknak.

A kolozsváriak jól reagáltak a bekapott gólra, és meg is voltak a gólhelyzeteik, a legnagyobbat Deac hagyta ki, aki szöglet után kevéssel fölé lőtt. Nem tétlenkedtek a vendégek sem, a szünetig kétszer is a kapufát találták el.

A második félidő legelején a csereként beállt Rondon lövése centikkel elkerülte a kaput. Kevéssel ezután

az új igazolás, Debeljuh büntetőt harcolt ki, a vele szemben szabálytalankodó Theophile-Catherine-t kiállították, Deac azonban kihagyta a tizenegyest.

A folytatásban emberelőnyben játszó CFR-nek csak összejött az egyenlítés, Pereira távoli lövésénél a Dinamo kapusa nagyot hibázott, a labda a hálóban kötött ki. A kolozsváriak ezután is veszélyesek voltak, szabadrúgás után Vinicius fejesét Livakovic ezúttal hárította.

A játék képével ellentétben a horvátok negyedórával a vége előtt másodszor is előnyhöz jutottak, Bălgrădeanról ismét kijött a labda, amely Kastrati elé került, aki közelről talált be.

A hátralévő időben a CFR csak kínlódott, sokáig nem találta a gólhoz vezető útat, majd

amikor már senki sem számított rá, a ráadás perceiben Rondon nagyszerű kiugratásából Debeljuh kiegyenlített, és hosszabbításra mentette a párharcot.

A kétszer tizenöt perces hosszabbításban a mindent eldöntő gól megszerzésére törekedett a CFR, de nem tudott igazán veszélyes helyzetig eljutni, sőt a legnagyobb lehetőség a horvátok előtt adódott.

A továbbjutó kiléte a tizenegyes-párbajban dőlt el. Az ötödik sorozatnál a kolozsváriaknak megvolt az esélyük a továbbjutásra,

de Golofca kihagyta a sorsdöntő lövést, aztán a hetedik párban Boli is hibázott, így a Dinamo Zagreb folytatja tovább a BL-selejtezőben.

A Kolozsvári CFR számára marad az Európa Liga, ahol két selejtezős párharcot kell megnyernie ahhoz, hogy tavalyhoz hasonlóan ismét a főtáblán szerepeljen.

Labadrúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló:
Kolozsvári CFR–Dinamo Zagreb 2–2 (0–1, 2–2), 5–6 tizenegyesekkel.
Gólszerzők: Pereira (64.), Debeljuh (90+3.), illetve Gojak (14.), Kastrati (78.).
Kiállítva: Theophile-Catherine (51.).
CFR: Bălgrădean – Burcă (Susic, 82.), Vinicius, Boli, Camora – Djokovic, Bordeianu (Itu, 113.), Pereira (Golofca, 68.), Chipciu (Rondon, 46.), Deac – Debeljuh. Edző: Dan Petrescu.
Dinamo: Livakovic – Stojanovic, Theophile, Dilaver, Leovac – Gojak, Ivanusec (Petkovic, 68.), Ademi, Orsic (Moharammi, 107.) – Majer (Kastrati, 54.), Gavranovic (Gvardiol, 54.). Edző: Zoran Mamic.
Vezette: Antonio Carvalho (portugál).