A szerda esti mérkőzésen negyedóra játékot követően máris hátrányba került a CFR, Ivanusec lövését Bălgrădean a legrosszabb helyre ütötte ki, a remekül érkező Gojak vezetést szerzett a horvátoknak.
A kolozsváriak jól reagáltak a bekapott gólra, és meg is voltak a gólhelyzeteik, a legnagyobbat Deac hagyta ki, aki szöglet után kevéssel fölé lőtt. Nem tétlenkedtek a vendégek sem, a szünetig kétszer is a kapufát találták el.
A második félidő legelején a csereként beállt Rondon lövése centikkel elkerülte a kaput. Kevéssel ezután
az új igazolás, Debeljuh büntetőt harcolt ki, a vele szemben szabálytalankodó Theophile-Catherine-t kiállították, Deac azonban kihagyta a tizenegyest.
A folytatásban emberelőnyben játszó CFR-nek csak összejött az egyenlítés, Pereira távoli lövésénél a Dinamo kapusa nagyot hibázott, a labda a hálóban kötött ki. A kolozsváriak ezután is veszélyesek voltak, szabadrúgás után Vinicius fejesét Livakovic ezúttal hárította.
A játék képével ellentétben a horvátok negyedórával a vége előtt másodszor is előnyhöz jutottak, Bălgrădeanról ismét kijött a labda, amely Kastrati elé került, aki közelről talált be.
A hátralévő időben a CFR csak kínlódott, sokáig nem találta a gólhoz vezető útat, majd
amikor már senki sem számított rá, a ráadás perceiben Rondon nagyszerű kiugratásából Debeljuh kiegyenlített, és hosszabbításra mentette a párharcot.
A kétszer tizenöt perces hosszabbításban a mindent eldöntő gól megszerzésére törekedett a CFR, de nem tudott igazán veszélyes helyzetig eljutni, sőt a legnagyobb lehetőség a horvátok előtt adódott.
A továbbjutó kiléte a tizenegyes-párbajban dőlt el. Az ötödik sorozatnál a kolozsváriaknak megvolt az esélyük a továbbjutásra,
de Golofca kihagyta a sorsdöntő lövést, aztán a hetedik párban Boli is hibázott, így a Dinamo Zagreb folytatja tovább a BL-selejtezőben.
A Kolozsvári CFR számára marad az Európa Liga, ahol két selejtezős párharcot kell megnyernie ahhoz, hogy tavalyhoz hasonlóan ismét a főtáblán szerepeljen.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Harmincöt éve szolgál Marosszentgyörgyön, nemrég jelent meg a századik verseskötete, és december elején a prefektúra is kitüntette a közösségért végzett szolgálatáért. Baricz Lajos római katolikus plébánossal a szolgálatáról és az ünnepről beszélgettünk.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!