Nem sokat érnek a döntetlennel a tengerpartiak

Székely Sport 2021. március 05., 22:45 utolsó módosítás: 2021. március 05., 22:47

A hosszabbításban mentett pontot hazai pályán az FC Viitorul, de a döntetlennel nagy valószínűséggel búcsút inthet felsőházi reményeinek.

Fotó: FC Viitorul

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának második pénteki mérkőzésén a győzelmi kényszerben pályára lépő FC Viitorul a jelenleg playoff helyet elfoglaló Academica Clinceni-t fogadta.

Több helyzete is volt az első félidőben a vezető gól megszerzésére a házigazdának, de nem tudott betalálni. Ellenben az Ilfov megyiek a szünet előtt az első lehetőségüket kihasználták, és előnyben vonulhattak a pihenőre.

A folytatásban tovább küszködött támadásban a Viitorul, és végül a hosszabbításban csak eredményes volt, szabadrúgásnál nem figyeltek a vendégek védői, Tsoumou pedig kapásból a hálóba lőtt, ezzel pontot mentett a tengerparti csapatnak.

A döntetlen azonban nem segít a Viitorulnak, amely minden bizonnyal ebben a szezonban is lemarad a felsőházi rájátszásról, hiszen nyolc pont a hátránya a hatodik helyet elfoglaló Clinceni-jel szemben – igaz egy meccsel kevesebbet játszott.