Az elmúlt hétvégi havazás miatt a csapatok kérésére jó pár mérkőzést elhalasztottak a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságokban. A pontvadászat ezen a hétvégén nem folytatódik, miután a klubok jelezték, a télies időjárás, illetve a játékosok fáradtsága miatt inkább tavasszal pótolnák a találkozókat.
„Többen is jelezték, hogy elég volt, nehezen tudnak összegyűlni, a pályák állapota pedig már nem a legjobb. A végrehajtó biztosságot ezért kedden délutánra összehívtam, ahol elfogadtuk a kérésüket, így ebben a naptári évben már nem lesz több meccs.
A Hargita megyei 4. Liga, az Udvarhely és a Csík körzeti, illetve az ifjúsági korosztályos pontvadászat is kiveszi téli pihenőjét” – mondta el megkeresésünkre a HMLE elnöke, Tamás Zoltán.
Hozzátette, meglátása szerint a hátramaradt meccseket meg lehetett volna rendezni.
A 4. Ligából és a Csík körzetiből még két fordulót kellett volna lejátszania a mezőnynek. Az előbbiek esetében ezeket 2025. február 16-án és 23-án rendezik meg – amennyiben az időjárás megengedi. Ha nem, akkor ezeket a tavaszi szezonban hétköznap ütemezik.
Utóbbinál a 13. fordulóval, 2025. március 9-én indul a pontvadászat.
Az Udvarhely körzeti esetében – négy találkozót leszámítva – lejárt az őszi idény, itt a bizottság március 16-án indítja a visszavágókat. Azt a négy találkozót pedig egy héttel azelőtt rendezik meg.
Egyetlen mérkőzést játszanak ebben az évben, a Romám Kupában a Siménfava–Homoródalmás összecsapást november 30-án, szombaton. Ennek győztese majd Szárheggyel csap össze az új naptári évben.
A Hargita megyei korosztályos ifjúsági focibajnokságok a tervek szerint 2025. március 16-án folytatódnak – döntötte el a HMLE végrehajtó bizottsága.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!