Nem okozott gondot a brassói csikócsapat az SZFC-nek

Zátyi Tibor 2020. szeptember 25., 19:54 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 13:25

Sima, ötgólos győzelmet aratott pénteken délután a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának harmadik fordulójában a sétatéri stadionban 5–0-ra verte a Brassói Kids Tâmpa együttesét.

Bálint Rajmond nagyszerűen irányította az SZFC támadásait Fotó: Erdély Bálint Előd

Nagyon fiatal csapat látogatott Székelyudvarhelyre, hiszen a brassóiak pályára küldött kezdő tizenegyének átlagéletkora 19 év volt.

A tapasztalatbeli különbség viszont sokáig nem látszott meg a pályán, a vendégek rengeteg futással és harciassággal sokáig gondot okoztak a hazaiaknak. Az első játékrész végéig két komoly helyzetet tudott kialakítani az SZFC, a 8. percben Sütő távoli lövését tolta szögletre a kapus, majd a 25. minutumban Jakab kapott jó labdát Vékástól, ám 8 méterről nem tudta eltalálni a kaput.

A gólcsend végül a 37. percben tört meg, szép hazai támadás során a játékosok szétpasszolták a brassóiak védelmét, Bálint lekészítését pedig Szfárli a kapuba bombázta. A folytatásban is az udvarhelyiek diktálták az iramot, Turcu előbb ziccert hibázott, majd a szünet előtt a kapusról kipattanó labdát lőtte a hálóba (2–0).

A szünetet követően gyorsan háromra nőtt a hazaiak előnye, a 48. percben Bálint lövése még kipattant a kapusról, érkezett Vékás és lágyan a hálóba emelt. Ezután teljesen szétesett a brassói csapat, az udvarhelyiek magabiztosan irányították a játékot, több ígéretes támadásuk volt, ebből kettőt pedig gólra is váltottak, előbb a 63. percben egy ellentámadás végén Jakab lőtt az üresen maradt kapuba, majd a 86. percben egy szögletet követően a vendégektől Sburlea sodorta saját kapujába a labdát.

Florin Stângă, az SZFC edzője: „Az első perctől az utolsóig uraltuk a meccset. Fiatal, gyerekekből álló csapattal találkoztunk, akik kellemes focit játszottak, megleptek a teljesítményükkel. A fiúk megértették, hogy agresszíven és koncentráltan kellett játszaniuk.

Jó úton haladunk, öt meccsből négyet megnyertünk, és ez remélem, hogy a fiúknak is önbizalmat ad, és egyre jobban fogunk játszani.
 A Sepsi OSK II. hazai pályán szenvedett vereséget, a CS Blejoi már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert. Habát a háromszékiek a szünetet követően aránylag hamar egyenlítettek, a Prahova megyeiek a hajrában szerzett gólnak köszönhetően elvitték a pontokat.

A 9-es csoportban a Nyárádtői Unirea és a Szászrégeni Avântul is győztesen hagyta el a pályát, előbbi a Kolozsvári Sănătatea, utóbbi pedig a Vajdahunyadi SK ellen nyert hazai pályán 2–1-re.
Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 3. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–Brassói Kids Tâmpa 5–0 (2–0)
gólszerzők Szfárli (37.), Turcu (44.), Vékás (48.), Jakab (63.), Sburlea (86., öngól)
SZFC: Moroz – Marucza (Barta, 84.), Berkeczi, Stoian, Țepeș, Sütő, Bálint (Csala, 62.), Jakab, Vékás (Opra, 84.), Turcu (Szőcs, 62.), Szfárli (Barta, 70.).

Sepsi OSK II.–CS Blejoi 2–3 (0–2),
gólszerzők: Claudiu Vereș (50.), Peter Gál-Andrezly (62.), illetve Cosmin Munteanu (5.), Gigel Teru (41.), Dănuț Iancu (82.).

Brassói Corona–Astra Giurgiu II. 2–1.

Szombaton 17 órától: CSO Plopeni–Brassói SR Municipal, Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Kézdivásárhelyi SE.

9-es csoport:
Nyárádtői Unirea–Kolozsvári Sănătatea 2–1 (1–1),

gólszerők: Victor Caliani (42.), Alexandru Oprea (82.), illetve Raul Ciupe (45.).

Szászrégeni Avântul–Vajdahunyadi SK 2–1 (0–1),
gólszerzől: Florin Truță (77.), Sergiu Luca (83.), illetve Liviu Herci (39., büntetőből).