Az ősszel leköszönt szövetségi kapitány, Mirel Rădoi által nemrégiben megszellőztetett információt, miszerint akár már a következő szezontól 18 csapat vehet részt az 1. Ligában, cáfolta a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) főtitkára, Justin Ștefan, aki a Digi Sport honlapnak adott interjúban elmondta, hogy
nem volt semmilyen tárgyalás ebben az ügyben, és kételkedik abban, hogy változtatnának a jelenlegi rendszeren, amely a ligának, a szövetségnek és a televíziós partnereknek is kedvez.
Az 1. Ligában legutóbb alig másfél évvel ezelőtt növelték a létszámot, 2020 nyarán a koronavírus-járvány okozta bonyodalmak miatt idejekorán lezárták a 2019–2020-as bajnokságot, a következő szezon pedig a 14 helyett már 16 csapattal kezdődött.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Jelentős mennyiségű csapadékra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!