A magyar szövetség (MLSZ) keddi közleménye szerint az európai szövetség (UEFA) lezárta fegyelmi eljárását, amelyet a magyar szurkolók Bosznia-Hercegovinában történt rasszista megnyilvánulásai miatt indított. A hang- és videófelvételek egyértelműen bizonyították, hogy
több száz magyar szurkoló szerb- és románellenes gyűlölködő rigmusokat skandált, ezért az UEFA életbe léptette júliusban hozott felfüggesztett szankcióját,
amely szerint a válogatott soron következő idegenbeli mérkőzésére a vendégszektorba nem engedélyezett a jegyértékesítés.
A korábbi döntés életbe léptetése mellett a magyar szurkolók viselkedése miatt egy további idegenbeli találkozóra nem lehet jegyeket árusítani a vendégszektorba, de ezt a büntetést az UEFA két évre felfüggesztette.
A fegyelmi határozat a fentiek mellett 20 ezer eurós pénzbüntetést is tartalmaz, továbbá pirotechnikai eszközök használata miatt 14,5 ezer eurós (összesen mintegy 14 millió forint) büntetést is kell fizetnie az MLSZ-nek.
A csoportjában harmadik helyen álló nemzeti együttesre idén még két találkozó vár a Nemzetek Ligája élvonalában: november 16-án Hollandia vendégeként lép pályára Amszterdamban, majd három nappal később Németországot fogadja a Puskás Arénában.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!