Nem kockáztattak az osztályozón, Udvarhelyen döntik el a feljutást

Zátyi Tibor 2022. június 04., 18:16 utolsó módosítás: 2022. június 04., 19:13

Igazai taktikai csatát hozott a CSM Slatina és a Székelyudvarhelyi FC összecsapása a labdarúgó 2. Liga osztályozó döntőjének első mérkőzésén, szombaton délután. Egyik fél sem kockáztatott, így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó, a feljutás a visszavágón dől majd el.

Saját szurkolói előtt harcolhatja ki a feljutást a Székelyudvarhelyi FC Fotó: Erdély Bálint Előd

Nyári melegben, 30 Celsius fokban rendezték a mérkőzést a slatinai városi stadionban, ahol több százan voltak kíváncsiak az osztályozó döntőjének első mérkőzésére.

Támadóbb felfogásban kezdett Slatina, a vendégek pedig a védekezésre fektették a hangsúlyt, át is adták a kezdeményezést vendéglátójuknak. Az előző szezonban még 2. ligás Slatina nem tudott veszélyesen focizni, hiába birtokolta többet a labdát, nem tudta megnyitni a jól záró udvarhelyi védelmet.

Ahogy várható volt, a tét rányomta bélyegét a játékra, egyik fél sem kockáztatott túlzottan, továbbá apró szabálytalanságok tördelték a játékot.

A 19. percben Mihai Ianc vezetőedző kényszerű cserét kellett végrehajtson, a megsérült Merdariut Marucza váltotta a pályán. Nem sokkal később a frissen beállt játékos nevéhez írhattuk fel az első komoly SZFC-lehetőséget, húsz méterről leadott lövése zúdult a jobb alsó mellé.

A játékrész második felében is eseménytelenül csordogált a játék, a hazaiak pontrúgásokból próbáltak veszélyeztetni, de mindegyik beadás pontatlan volt.

A második félidőben az 56. percben volt először veszélyes Slatina, de a tizenhatosból leadott lövést sikerült szögletre menteni. Habár fokozatosan növelte a nyomást a házigazda, és beszorította az SZFC-t, nem forgott veszélyben Popa kapuja, és amikor át is törték a védelmet, az udvarhelyiek fiatal hálóőre minden labdát összeszedett. A védekezés felemésztette a vendégek erejét (Slatina tíz szögletet végezhetett el a második félidőben), nem forgott veszélyben a hazaiak kapuja. Ahogy a hajrába fordult a meccs, az udvarhelyi játékosok taktikusan húzták az időt, igaz, a slatinaiak sem rohamoztak mindent egy lapra feltéve.

A vége 0–0 lett, így minden döntés visszavágóra maradt, szerdán 17.30-kor a székelyudvarhelyi városi stadionban ismét összecsap az SZFC és a CSM Slatina, a győztes pedig feljut a másodosztályba.