Hirdetés

Nem kockáztattak az osztályozón, Udvarhelyen döntik el a feljutást

Saját szurkolói előtt harcolhatja ki a feljutást a Székelyudvarhelyi FC
Fotó: Erdély Bálint Előd

2022. június 04., 18:16

Igazai taktikai csatát hozott a CSM Slatina és a Székelyudvarhelyi FC összecsapása a labdarúgó 2. Liga osztályozó döntőjének első mérkőzésén, szombaton délután. Egyik fél sem kockáztatott, így gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó, a feljutás a visszavágón dől majd el.

2022. június 04., 18:16

Nyári melegben, 30 Celsius fokban rendezték a mérkőzést a slatinai városi stadionban, ahol több százan voltak kíváncsiak az osztályozó döntőjének első mérkőzésére.

Támadóbb felfogásban kezdett Slatina, a vendégek pedig a védekezésre fektették a hangsúlyt, át is adták a kezdeményezést vendéglátójuknak. Az előző szezonban még 2. ligás Slatina nem tudott veszélyesen focizni, hiába birtokolta többet a labdát, nem tudta megnyitni a jól záró udvarhelyi védelmet.

Hirdetés

Ahogy várható volt, a tét rányomta bélyegét a játékra, egyik fél sem kockáztatott túlzottan, továbbá apró szabálytalanságok tördelték a játékot.

A 19. percben Mihai Ianc vezetőedző kényszerű cserét kellett végrehajtson, a megsérült Merdariut Marucza váltotta a pályán. Nem sokkal később a frissen beállt játékos nevéhez írhattuk fel az első komoly SZFC-lehetőséget, húsz méterről leadott lövése zúdult a jobb alsó mellé.

A játékrész második felében is eseménytelenül csordogált a játék, a hazaiak pontrúgásokból próbáltak veszélyeztetni, de mindegyik beadás pontatlan volt.

A második félidőben az 56. percben volt először veszélyes Slatina, de a tizenhatosból leadott lövést sikerült szögletre menteni. Habár fokozatosan növelte a nyomást a házigazda, és beszorította az SZFC-t, nem forgott veszélyben Popa kapuja, és amikor át is törték a védelmet, az udvarhelyiek fiatal hálóőre minden labdát összeszedett. A védekezés felemésztette a vendégek erejét (Slatina tíz szögletet végezhetett el a második félidőben), nem forgott veszélyben a hazaiak kapuja. Ahogy a hajrába fordult a meccs, az udvarhelyi játékosok taktikusan húzták az időt, igaz, a slatinaiak sem rohamoztak mindent egy lapra feltéve.

A vége 0–0 lett, így minden döntés visszavágóra maradt, szerdán 17.30-kor a székelyudvarhelyi városi stadionban ismét összecsap az SZFC és a CSM Slatina, a győztes pedig feljut a másodosztályba.

Labdarúgó 2. Liga, osztályozó, döntő, első mérkőzés
CSM Slatina–Székelyudvarhelyi FC 0–0
CSM Slatina: Preduț – Enache, Piaru, Manea, Sălcianu, Popescu, Toma, Oprescu, Popovici, Doman, Trancă.
Cserék: Achiriloaei, Radu, Neagu, Necșulescu, Stan, Neicu, Cinca, Bărbuți, Deta. Vezetőedző: Ovidiu Burcă.
SZFC: Popa – Savin, Merdariu (Marucza, 19.), Kilyén, Criștiu, Guță, Petra, Simó (Manole, 79.), Nisipeanu (Bálint, 79.), Botorok (Lázár, 63.), Pop (Antal, 79.).
Cserék: Albert – Lázár, Baga, Berkeczi, Mitra. Vezetőedző: Mihai Ianc.
További eredmények: 
Vajdahunyadi SK–Nagybányai Minaur 2–1
CS Tunari–Progresul Spartac 0–4

szombaton 18 órától
CSC Dumbrăvița–Resicabányai VSK,
Dante Botoșani–Galaci Oțelul.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Az agyagfalviak fordítottak és gólzáporral nyertek Csíkszentmártonban

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Rendőrségi pontosítások az eltűnt dicsőszentmártoni kislányok ügyében

Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.

Krónika

Bárányból készült húsvéti fogások Erdélyben – Jánossy Alíz gasztronómiai szakíró tanácsaival és receptjeivel

A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Sorsdöntő hetek előtt a székely csapatok a harmadosztály rájátszásában

Elérkeztünk a rájátszásig a labdarúgó 3. Ligában. 32 csapat a felsőházban, 61 pedig az alsóházban folytatja a pontvadászatot. A Kézdivásárhelyi SE és a Sepsi OSK II. a play-offban, míg a Székelyudvarhelyi FC és a Gyergyói VSK a play-outban érdekelt.

Meg sem erőltette magát, mégis simán nyert a Kézdivásárhelyi SE

Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt a 2-es csoport második helyét már korábban bebiztosító Kézdivásárhelyi SE, amely a kedvezőtlen időjárás dacára két góllal kerekedett ellenfele fölé a labdarúgó 3. Liga 22. fordulójában.

Belejött a Gyergyói VSK, idegenből szállította a pontokat

Egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a Gyergyói VSK a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában, az alapszakasz utolsó fordulójában mindhárom pontot elhozta a CSM Adjud otthonából.

Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt az SZFC

Már az első félidőben megalapozta sikerét a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárófordulójában, szombaton délután kiváló játékkal nyert Jászvásáron az USV ellen.

Tétovább kezdés után erős befejezés: féltucatnyi góllal biztosította be harmadik helyét a Sepsi OSK II.

Látványos második félidei játékával magabiztos győzelmet aratott a Sepsi OSK másodcsapata a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárómérkőzésén, Nagy Sándor legénysége 6–0-ra győzött és ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán.

Néggyel válaszolt a vendég találatra a Gyergyói VSK

Egymás után a második győzelmét szerezte meg a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában a Gyergyói VSK, miután hátrányból fordítva 4–1-re múlta felül a Bákói Aerostart.

Akkor lőtt gólt, amikor akart a VSK Székelyudvarhely

Nagyon elverte a sereghajtót a VSK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. Már a pihenőkor két számjegyű volt a különbség.

A KSE mellett a Sepsi OSK II. is ott lesz a play-offban

Négy pontot szereztek a háromszéki együttesek a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában: a KSE remek támadójátékkal győzedelmeskedett az Oțelul II. ellen, míg a Sepsi OSK farmcsapata kiélezett csatában játszott döntetlent Blejoi-ban.

Az utolsó pillanatban úszott el a felsőház reménye az SZFC-nek

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó hazai meccsén lépett pályára a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a felsőházi rájátszásért folytatott harcban rivális Bucovina Rădăuți volt az ellenfél a városi stadionban.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!