Nem húzta ki a végéig az FCSB

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 12., 23:08 utolsó módosítás: 2022. szeptember 12., 23:19

Továbbra sem talál magára a bajnokságban az FCSB, amely hazai pályán az utolsó percben kapott góllal bukta el a győzelmet.

Sokba került Edjouma kiállítása a hajrában. Korábbi felvétel Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

A szezon elején váratlanul gyengén menetelő fővárosiak a szintén rossz formában lévő FC Voluntari-t fogadták a labdarúgó Szuperliga 10. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Az első lehetőséget a 7. percben még a Voluntari hagyta ki, a Sepsi OSK-tól kölcsönvett Damașcan kisodródva lőtt közelről, de Tîrnovanu védeni tudott. Az első negyedóra lejártával be is találtak a vendégek, de a góljukat les miatt érvénytelenítették.

Az első félidő közepén túl uralta a játékot az FCSB, a legveszélyesebb játékos az olasz Andrea Compagno volt, aki

háromszor is közel volt a gólszerzéshez, előbb a kapufát találta el, majd a kapus kétszer megakadályozta a gólszerzésben.

Videó: Orange Sport

A második játékrész elején ismét Mihai Popa volt a főszerepben, ugyanannál a helyzetnél három egymás utáni lövést is kivédett. Az FCSB erőltette a támadásait, és Compagno háromszor is fejelhetett, de ezúttal nem találta el a kaput.

A hazaiak törekvései a 82. percben góllá értek, amikor Cordea lövése megpattant az egyik védőn, a labda a csereként beállt Miculescuhoz került, aki nem hibázta el a befejezést.

Az utolsó néhány percre emberhátrányba kerültek a hazaiak, Edjouma megkapta a második sárga lapját. A hátralévő időben úgy tűnt, hogy sikerül megőrizni a minimális előnyüket,

a hosszabbítás utolsó percében azonban Radunovic megcsúszott, és elakasztotta Adam Nemecet, így a Voluntari büntetőhöz jutott, amit a szlovák támadó értékesített.

Az FCSB újabb értékes pontokat veszített, eddigi nyolc mérkőzéséből mindössze egy győzelmet jegyzett, és jelenleg a 13. helyen található, éppen a Voluntari mögött.