Hirdetés

Nem ért pontot az első nyárádtői találat a másodosztályban

A tehetséges fiatal játékos, Ionuț Barstan lőtte a nyárádtői csapat első gólját a 2. Ligában. Korábbi felvétel
Fotó: Haáz Vince

Megszerezte első gólját a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az újonc Nyárádtői Unirea, amely hiába került előnybe, végül egyetlen pontot sem tudott otthon tartani a Vajdahunyadi Corvinul ellen.

A bajnokság második fordulójából elhalasztott mérkőzést pótoltak be szerdán délután Nyárádtőn, ahol az idén feljutott hazai csapat először játszott a saját stadionjában és a helyi közönség előtt a 2. Ligában. A találkozó iránt nem volt túl nagy az érdeklődés, nagyjából 400 néző foglalt helyet a kissé átalakított lelátón.

Bátran kezdtek a hazaiak, de az elején csak szögletekig és veszélytelen lövésekig jutottak. Lassan magához vette a kezdeményezést a Corvinul, de egyáltalán nem működött a támadójátéka és a szünetig egy helyzetet sem tudott kialakítani.

Eseménytelenül zajlott a játék, majd a 39. percben Nyárádtő volt közel a vezetéshez, Bîrnoi lövésénél a gólvonal elől mentett a vendégek kapusa.

Aztán néhány másodperccel a szünet előtt már Lefter is tehetetlen volt, amikor a középpályán Hergheligiu eladta a labdát, amelyre lecsapott a fiatal Bârstan, aki a kapura vezette és magabiztosan lőtt a hálóba.

Hat játéknapot követően ez volt az újonc Maros megyei csapat első gólja a 2. Ligában.

Hiába a nyárádtői vezetés, végül a vendégek kerekedtek felül •  Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara Galéria

Hiába a nyárádtői vezetés, végül a vendégek kerekedtek felül
Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

Térfélcsere után egyből támadásba lendült a Corvinul, és hamar kiegyenlített, a szünetben beállt nigériai Chukwu talált be.

Jóval lüktetőbbé és izgalmasabbá vált a játék, a vajdahunyadi együttes tovább küzdött a vezető találat megszerzéséért és erre meg is voltak a lehetőségei, de a hazai kapus mindig a helyén volt.

A másik oldalon a nyárádtőiek ellentámadásokkal próbálkoztak, majd a hajrához közeledve újra előnyhöz juthattak volna, ám Zukanovic nagy helyzetet hagyott ki.

A vendégek törekvései a végén eredményre vezettek, a 90. percben egy bal oldali szabadrúgást követően a hátvéd Manolache bólintott a hálóba.

A Corvinul ezzel fordított és mindhárom pontot elvitte, ezzel már rájátszást érő helyre jutott, míg a Nyárádtő elszenvedte negyedik vereségét és továbbra is nyeretlen, három pontjával az utolsó előtti helyen áll a tabellán.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 2. forduló (bepótolt mérkőzés):

Nyárádtői Unirea–Vajdahunyadi Corvinul 1–2 (1–0).

Gólszerzők: Bârstan (45.), illetve Chukwu (52.), Manolache (90.).

Nyárádtő: Geantă – Chinteș, Ndiesse, Popa, Bârstan – Șerban, Cruceru, Savin, Bîrnoi – Haiduc, Zukanovic. Cserék: Ganea – Blidărean, Ioniță, Ciubotaru, Vînău, Astafei, Piper, Bogdan, Coza. Vezetőedző: Eusebiu Tudor.
Corvinul: Lefter – Pop, Lică, Manolache, Velisar – Cărăruș, Lupu, Lehaire, Hergheligiu – Pîrvulescu – Câmpan. Cserék: Blaga – Gîrbiță, Otega, Chukwu, Predică, Grigore, Stupu, Mihăilă. Vezetőedző: Florin Maxim.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A félpályáról kapott gólt, képes volt visszavenni előnyét az FK Csíkszereda (videóval)

A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.

Elnyelt két Sepsi-pontot a munténiai mocsár (videóval)

Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.

Székelyhon

Hármas ikrek születtek a csíkszeredai kórházban

Ritkaságnak számító örömhír ismétlődött meg egy éven belül a csíkszeredai kórházban: pénteken nem sokkal 8 óra után hármas ikreknek adott életet egy csíkszentkirályi édesanya.

`
Krónika

Bagossy a nyeregben: film a csíksomlyói csodáról

Minden eddigi fellépését túlszárnyaló koncertet tartott a nyáron a csíksomlyói nyeregben a gyergyószentmiklósi Bagossy Brothers Company. A Médiatár kisfilmje, a Bagossy a nyeregben megmutatja, hogyan épült fel ez a különleges est a háttérben.

Krónika

Elfogtak három román állampolgárt, akik egy magyarországi autópálya-pihenőben fosztogattak

Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Elnyelt két Sepsi-pontot a munténiai mocsár (videóval)

Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.

Van egy dolog, amiben mindenképp javulnia kell a Sepsi OSK-nak

Idegenbeli mérkőzéssel folytatja a labdarúgó 2. Liga alapszakaszát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, vasárnap kora délután a kellemetlen ellenfélnek számító CS Afumați otthonában igyekszik megszerezni a három pontot.

A Corvinul nem tud hibázni, nyert a Szatmárnémeti is a 2. Ligában

A Vajdahunyad továbbra is menetel, az egyetlen csapat, amelyik nem szenvedett vereséget a másodosztályban. Idegenből hozta el a pontokat az Olimpia.

Meggyűlt a baja a kiesőjelölttel a Marosvásárhelyi ASA-nak

Hiába játszott sokáig kétgólos előnyben, a legvégén izgulnia kellett a győzelemért a Marosvásárhelyi ASA-nak a CS Tunari vendégeként a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulójában.

Elköszöntek Magyari Szilárdtól Szatmáron

Közös megegyezéssel felbontották a farkaslaki származású támadó szerződését a labdarúgó 2. Ligában újonc Szatmárnémeti VSK-nál.

Bele kell húzzon Selymes Tibor a Jászvásári Poli élén

A székely labdarúgás egyik meghatározó alakja, Selymes Tibor vette át a másodosztályú Jászvásári Poli irányítását. A balánbányai születésű szakember a Székely Sportnak nyilatkozott a rá váró új kihívásról.

Visszatér a képernyőre a Sepsi OSK, nézhetjük az ASA mérkőzését is

Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.

Tavaly még az élvonalban szerepelt a csapat, most végleg eltűnik a román futballtérképről

Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.

Ádáz küzdelem a felsőházért a 2. Ligában

Elképesztően szoros az élmezőny a labdarúgó 2. Ligában: az éllovas Vajdahunyadi Corvinul ugyan elhúzott, de mögötte több együttes is pontegyenlőséggel rendelkezik, és még számos csapatnak van reális esélye bejutni a felsőházi rájátszásba.

Megállíthatatlan hazai pályán, kiütötte ellenfelét a Marosvásárhelyi ASA (videóval)

Nagyarányú győzelemmel feledtette előző fordulóbeli kudarcát a Marosvásárhelyi ASA, mindkét félidőben kétszer betalálva kiütötte a Jászvásári Polit, és visszavette helyét a labdarúgó 2. Liga felsőházában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!