Nem épp ilyen avatóra és bemutatkozóra számítottunk

Józsa Csongor 2021. október 16., 19:34 utolsó módosítás: 2021. október 17., 12:08

Elrontott ünnep: vereséggel avatta fel új stadionját, egyben vesztes találkozón mutatkozott be a Sepsi OSK újdonsült edzője. A labdarúgó élvonal szombati találkozóján az FC Voluntari folytatta győzelmi sorozatát.

Ionuț Costin szerezte a Sepsi OSK Arénában az első találatot Fotó: Pinti Attila

Szombaton délután az új stadionban, az új edzővel a kispadon a labdarúgó 1. Liga tizenkettedik fordulójának találkozóján a Sepsi OSK az FC Voluntarit látta vendégül.

Az első negyedórában csak csordogált a játék, mindkét fél a mezőnyben adogatott, az építkezések elakadtak a kapuknál. A 16. percben Niczulynak volt védenivalója, Costin lőtte rá húszról.

A 22. percben már a hálóőr tehetetlen volt, Gheorghe sarokkal ugratta Costint, aki két védőt beforgatott, a jobb felsőbe tekerte (0–1).

Az FC Voluntari maradt veszélyesebb, megvolt a lehetősége, hogy kettőre növelje előnyét. Túloldalt Achahbar távoli próbálkozása, illetve De Sousa fejese ment mellé.

Az első játékrész végét megnyomta a Cristiano Bergodi által irányított együttes, beszorította kapuja elé az ellenlábast, Bărbuț tette próbára a hálóőrt, beadás helyett a rövid alsót célozta meg kiszorított szögből, a kapus résen volt.

A pihenőt követően még egy lapáttal rátett a sepsiszentgyörgyi alakulat, folyamatosan helyzeteket alakított ki. A vendégek jól tömörültek a védelemben, az 54. percben egy mesteri ellentámadást követően Rață elgurította Niczuly mellett, így 0–2-re módosította az állást.

Golofca a 65. percben ziccert vétett, hét méterről, középről mellé csavarta. Két minutumra rá Achahbart buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Luckassen gyengén végezte el, Popa kiütötte.

A játék képe nem sokat változott, a piros-fehérek támadtak, de képtelenek voltak bevenni a remek napot kifogó Popa kapuját.

A szerencse is kellett, hogy betaláljon a házigazda a 80. percben a cserejátékos, Bojic lövése megpattant egy védőn, így a kapust megtévesztve vágódott a hálóba (1–2).

A hosszabbításban Mitrea húszméteres szabadrúgása ment kicsivel mellé, így az ellenfél elvitte a pontokat.

Az FC Voluntari zsinórban a hatodik győzelmét aratta, ezzel pedig feljött a rangsor második helyére, a Sepsi OSK negyedik vereségét könyvelte el.