Nem dőlt el semmi az első osztályozón, hétfőn jön a Dinamo–Argeș párharc

Horváth Bálint Ottó 2023. május 28., 17:01 utolsó módosítás: 2023. május 28., 17:02

Gól nélküli döntetlennel zárult vasárnap délután a labdarúgó Szuperliga első osztályozójának odavágója a Gloria Buzău és az Aradi UTA között. Hétfőn este a másik párharcban a Bukaresti Dinamo és az FC Argeș Pitești találkoznak.

Volt dolga az első félidőben az UTA kapusának. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A másodosztályú bajnokságban ötödik helyen végzett Gloria és az élvonalban 13. helyezett UTA csak a mérkőzés első félidejében mutatott jó iramú focit, amikor mindkét oldalon számos gólhelyzetet hoztak össze, de a befejezések hagytak maguk után kívánnivalót. A szünet után jelentősen visszaesett a színvonal, nagy lehetőségek már nem is alakultak ki, így maradt a gól nélküli döntetlen, és minden a jövő vásárnap 21 órától kezdődő aradi visszavágón dől el.

A másik párharc első mérkőzését hétfőn 20 órától rendezik a Nemzeti Arénában, ahol az egyenes ágon való feljutást a 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában Jászvásáron elbukó Bukaresti Dinamo a Szuperliga alsóházában a Petrolul elleni hazai sikerrel a kieséstől megmenekülő FC Argeșt fogadja.