Sorsdöntő mérkőzésre készült csütörtökön este a labdarúgó Európa-ligában a Ferencváros, amely a Groupama Arénában fogadta a francia Monacót. A tét nem kisebb volt, mint 18 év után újból ott legyen egy magyar csapat a kupatavaszban.
Az első játékrészben sokkal jobbanfocizott a vendégcsapat, a mezőnyfölényüket gólra is váltották, Ben Yedder a 31. percben megszerezte a vezetést.
A második játékrészben már volt erő a magyar bajnok játékában is, a Monaco visszahúzódott. A Ferencváros egyenlítésére egészen a 82. percig kellett várni, ekkor Zachariassen szerezte meg a roppant fontos találatot.
A hátralévő minutumokban kihúzta a Fradi, 1–1 lett a lefújáskor. A csoport másik találkozó is kedvezően alakult, a Ferencváros nemcsak a továbbjutását, hanem a csoportelsőségét is bebiztosította.
Magyar együttes utoljára 18 évvel ezelőtt vitt véghez hasonló bravúrt, 2004-ben a Debrecennek sikerült a továbbjutás.
Csoportelsőségével a Ferencváros az első kieséses körből „kimarad”, a csoportmásodikok ugyanis a BL-ből kihulló csapatokkal küzdenek meg a legjobb 16-ba jutásért.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ferencvárosi TC FTC | 5 | 3 | 1 | 1 | 8-8 | 10 |
2 | Monaco Monaco | 5 | 2 | 1 | 2 | 5-7 | 7 |
3 | Trabzonspor Trabzonspor | 5 | 2 | 0 | 3 | 10-9 | 6 |
4 | Crvena zvezda Crvena zvezda | 5 | 2 | 0 | 3 | 8-7 | 6 |
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!