Nem csupán a továbbjutás, a csoportelsőség is megvan a Fradinak

Székely Sport 2022. október 28., 00:19

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 5. fordulójában a Ferencváros döntetlent játszott a francia Monacóval. Ezzel biztossá vált, hogy tavasszal is szurkolhatunk a magyar bajnoknak a nemzetközi porondon.

Belőtte magát az Európa-liga nyolcaddöntőjébe a Frdi Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Sorsdöntő mérkőzésre készült csütörtökön este a labdarúgó Európa-ligában a Ferencváros, amely a Groupama Arénában fogadta a francia Monacót. A tét nem kisebb volt, mint 18 év után újból ott legyen egy magyar csapat a kupatavaszban.

Az első játékrészben sokkal jobbanfocizott a vendégcsapat, a mezőnyfölényüket gólra is váltották, Ben Yedder a 31. percben megszerezte a vezetést.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A második játékrészben már volt erő a magyar bajnok játékában is, a Monaco visszahúzódott. A Ferencváros egyenlítésére egészen a 82. percig kellett várni, ekkor Zachariassen szerezte meg a roppant fontos találatot.

A hátralévő minutumokban kihúzta a Fradi, 1–1 lett a lefújáskor. A csoport másik találkozó is kedvezően alakult, a Ferencváros nemcsak a továbbjutását, hanem a csoportelsőségét is bebiztosította.

Magyar együttes utoljára 18 évvel ezelőtt vitt véghez hasonló bravúrt, 2004-ben a Debrecennek sikerült a továbbjutás.

Csoportelsőségével a Ferencváros az első kieséses körből „kimarad”, a csoportmásodikok ugyanis a BL-ből kihulló csapatokkal küzdenek meg a legjobb 16-ba jutásért.