Csütörtökön este lejátszották a második osztályozót is, mely arról döntött, ki marad, vagy jut fel a labdarúgó 1. Ligába. Az FC Voluntari az odavágón 2–1-re nyert a Dunărea Călărași otthonában, a visszavágón pedig hengerelt.
Már az első negyedórát követően kétszer vette be az élvonalbeli klub a másodosztályos kapuját. A második félidőben még kettőt lőttek, összesítésben 6–1-re diadalmaskodtak, így jövőre is a legjobban között szerepelhetnek.
A labdarúgó 1. Liga mezőnyéből az Astra Giurgiu és a Jászvásári Poli egyenes ágon esett ki, a Nagyszebeni Hermannstadt pedig az osztályozón. A 2. Ligából a Bukaresti Rapid és az FC U Craiova jutott fel a rájátszást követően, a CS Mioveni pedig a selejtezőmeccsel.
Labdarúgó 1. ligás osztályozó, visszavágó:
FC Voluntari–Dunărea Călărași 4–0 (2–0), gólszerzők: Droppa (7.), Jefte (18.), Armaș (79.), Achim (86.).
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki Sulyok Tamás államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!