Az FCSB meglepően jól szerepel a második számú európai kupában, hiszen az első négy fordulóban kilenc pontot szerzett, míg a görög bajnokságban jelenleg éllovas Olimpiakosz sem panaszkodhat a hét szerzett egységével.
Kiegyenlített játékra volt kilátás, ám a Nemzeti Aréna közönsége nem szórakozhatott túlságosan jól, hiszen főleg férfias, kemény párharcokat láthatott, helyzetet szinte semmit az első félidőben. Az első játékrész felénél sérülés miatt elveszítette védelmének egyik alapemberét a házigazda, Ngezanát hordágyon kellett levinni a pályáról.
A második félidőben nyitottabbá vált a játék, az FCSB többször is felért a görögök kapujához, ám nem volt veszélyes. A vendégek viszont akkor váltak azzá, amikor Bîrligea feleslegesen kiállíttatta magát a 67. percben.
Az Olimpiakosznál pályára léptek a sztárok is, mint a brazil Willian és az ukrán Jaremcsuk (utóbbit sérülés miatt ugyancsak le kellett cserélni), ám mindhiába, bő húsz perc emberelőny alatt mindössze egy komolyabb lehetőséget tudtak kialakítani, ám azt El Kaabi csúnyán fölé lőtte.
Maradt a 0–0, a szerzett ponttal az FCSB a tizedik helyen áll tíz ponttal, gyengébb gólkülönbsége miatt nincs az első nyolcban.
Következik a Hoffenheim elleni kiszállás december 12-én, a német csapat az ötödik fordulóban a Braga otthonában kikapott 3–0-ra, egy győzelem, két döntetlen és két vereség a mérlege, a 25. a tabellán.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!