Nem bírt az éllovassal a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2021. április 06., 18:29

Háromgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Sepsi OSK II. a labdarúgó 3. Liga 5. csoportját vezető Brassói Coronától. A 13. fordulóból bepótolt találkozón a háromszékieknél több első ligás játékos is helyet kapott a kezdőcsapatban, azonban így sem sikerült megtörni az éllovas ellenállását.

Nem ment a góllövés a háromszékieknek Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK

A piros-fehérek kezdték lendületesebben a mérkőzést, és már a 11. percben közel álltak a gólszerzéshez, amikor Tamás Nándor került helyzetbe, de lövését védte a Corona kapusa. Alig négy perccel később a vendégek vezethettek támadást, és a tizenhatoson belül bizonytalankodó védők közül Manole passzolt Roșu elé, aki egy jól helyezett lövéssel kilőtte a jobb alsó sarkot (0–1).

Nem sokkal a bekapott gól után egyenlíthettek volna a hazaiak, Fülöp előtt adódott lehetőség, azonban rosszul találta el a labdát, és lövését Mutu könnyedén védte. A folytatásban itt is, ott is jegyezhettünk helyzeteket: a brassóiak a 32. percben veszélyeztettek ismét, amikor Boția fejesét Păun a gólvonalról vágta ki, majd a túloldalon Dragomir járt közel az egyenlítő találat megszerzéséhez, de emelése a felső lécen csattant.

Fotó: Fekete Lehel/Sepsi OSK

A második félidő első lehetősége Kovács előtt adódott, aki szabadrúgásból vette célba Mutu kapuját, a Corona hálóőre azonban menteni tudott. Hamarosan érkezett a válasz a túloldalon is: az 51. percben Roșu esett nagyot a szentgyörgyiek tizenhatosán belül, a bíró pedig befújta a büntetőt. A tizenegyest Cristescu végezhette el, de a jobb sarokba tartó lövését Szántó bravúrral hárította.

A 60. percben a piros-fehérek is büntetőt reklamáltak, amikor Mutu szabálytalankodott Rappal szemben, azonban a játékvezető sípja ezúttal néma maradt.

A mérkőzés folytatásában az OSK játszott fölényben, de csak ritkán jutottak az ellenfél kapujának közelébe, Kulcsár László tanítványai többnyire hosszan előreívelt labdákkal próbálkoztak, ami nem okozott túl nagy gondot a brassói védelemnek.

Az utolsó tíz perc pedig már a vendégekről szólt, előbb a 83. percben egy szépen felépített támadás után Manole lökete kötött ki a hálóban (0–2), majd a hosszabbítás perceiben a brassói csatár egy egyéni akció végén előbb Szántóba lőtte a labdát, a kipattanót viszont már értékesíteni tudta (0–3).

A rangsor élén álló Brassói Corona megérdemelt győzelmet aratott, és már biztosan az 5. csoport élén végez, így folytathatja a feljutásért vívott harcot. Kiadó viszont még a szintén osztályozót érő második hely, ahová akár az eddig húsz pontot gyűjtő és jelenleg ötödik helyezett Sepsi OSK II. is odaérhet.