A CS Mioveni és a Gloria Buzău nem bírt egymással a játéknap nyitómeccsén, 1–1-es döntetlennel zártak, szombaton pedig a Sellenberki SK és a Vajdahunyadi Corvinul kellett osztozkodjon a pontokon.
Ez akár kedvező is lehet az FK Csíkszereda számára, ugyanis egy bravúros győzelemmel felléphet a negyedik helyre, amely a végén már osztályozót ér, illetve mindössze egy ponttal marad le majd a harmadik pozíciótól.
A csíki gárda idegenben kellene bizonyítson, vasárnap délben az éllovas Unirea Slobozia otthonában van mérkőzése. Érdekesség, hogy március elején Ilyés Róbert alakulata 1–0-ra legyőzte idegenben a Ialomița megyei együttest.
| 2024. 04. 04. 17:00 | CS Mioveni Mioveni | Gloria Buzău Gloria | 1-1 |
| 2024. 04. 06. 11:30 | Sellenberki SK Sellenberk | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 0-0 |
| 2024. 04. 07. 12:00 | Unirea Slobozia Slobozia | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia Slobozia | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-0 | 46 |
2 | Sellenberki SK Sellenberk | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-2 | 43 |
3 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 39 |
4 | Gloria Buzău Gloria | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | 36 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-2 | 35 |
6 | CS Mioveni Mioveni | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 34 |
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!