A CS Mioveni és a Gloria Buzău nem bírt egymással a játéknap nyitómeccsén, 1–1-es döntetlennel zártak, szombaton pedig a Sellenberki SK és a Vajdahunyadi Corvinul kellett osztozkodjon a pontokon.
Ez akár kedvező is lehet az FK Csíkszereda számára, ugyanis egy bravúros győzelemmel felléphet a negyedik helyre, amely a végén már osztályozót ér, illetve mindössze egy ponttal marad le majd a harmadik pozíciótól.
A csíki gárda idegenben kellene bizonyítson, vasárnap délben az éllovas Unirea Slobozia otthonában van mérkőzése. Érdekesség, hogy március elején Ilyés Róbert alakulata 1–0-ra legyőzte idegenben a Ialomița megyei együttest.
| 2024. 04. 04. 17:00 | CS Mioveni Mioveni | Gloria Buzău Gloria | 1-1 |
| 2024. 04. 06. 11:30 | Sellenberki SK Sellenberk | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 0-0 |
| 2024. 04. 07. 12:00 | Unirea Slobozia Slobozia | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia Slobozia | 2 | 2 | 0 | 0 | 3-0 | 46 |
2 | Sellenberki SK Sellenberk | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-2 | 43 |
3 | Vajdahunyadi Corvinul Corvinul | 2 | 0 | 2 | 0 | 1-1 | 39 |
4 | Gloria Buzău Gloria | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | 36 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-2 | 35 |
6 | CS Mioveni Mioveni | 2 | 0 | 1 | 1 | 1-2 | 34 |
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!