Az SZFC eddig két döntetlent játszott a harmadosztályos bajnokságban, a nyitófordulóban a Szászrégeni Avântul otthonában 1–1-et, múlt pénteken hazai pályán Váradszentmártonnal 3–3-at. Mindkét mérkőzésen játékvezetői hibák sújtották az udvarhelyi csapatot, amely mindkét meccset megnyerhette volna, ám jelenleg két pontjával a kilencedik helyet foglalja el a táblázaton.
„Szászrégenben a meccs végén a játékvezető bocsánatot kért tőlem, amiért az adott helyzetben nem állította ki a hazai játékost. Most pénteken pedig a meccs után az ellenfél csatára azt mondta nekem, hogy nem volt tizenegyes, amit ő harcolt ki. A sípmester pedig a mérkőzés végén ziccerben fújta le az összecsapást.
– nyilatkozta megkeresésünkre Mészáros.
Mint mondta, elégedetten távozott Székelyudvarhelyről, ahol gyönyörű húsz hónapot töltött. „Úgy gondolom, hogy a munkámat tisztességesen elvégeztem. Jól érzem magam, nincs semmi bajom, de nagyon elfáradtam. A napokban egyfolytában csengett a telefonon, több csapattól is megkerestek, de én azért jöttem haza, hogy ne csináljak semmit. Az elmúlt másfél évben László Zsolttal együtt intéztük a klub dolgait, reggeltől estig ment a munka, akárcsak minden csapatnál. Ez összegyűlt, és látva, hogy a korombeliek milyen betegségekkel küzdenek, úgy döntöttem, kicsit megállok.
– folytatta a kolozsvári szakember.
Mészáros szerint most van a legerősebb kerete az SZFC-nek, és biztos abban, hogy Demény Norbertnél jó kezekben lesz a csapat, a téli szünetben a tabella első felében kell majd keresni az udvarhelyi együttest. „Jó csapatot alakítottunk ki, nyugodtan adom át Deménynek. Biztos vagyok benne, hogy az elsők közé fogja vezetni az SZFC-t. A fiatalokkal, akik átjöttek Csíkszeredából, van jövője a klubnak. Ez a korrekt út, amin most nyáron elindult a csapat.
– zárta a beszélgetést Mészáros.
„Mészáros az utóbbi hetekben nem érezte jól magát, a pálya szélén átélt, egészségre is káros izgalmak miatt döntött úgy, hogy meghatározatlan időre visszavonul a labdarúgástól. Már múlt hét végén hazautazott Kolozsvárra. Mivel a csapat nem maradhat edző nélkül, gyorsan lépnünk kellett, Berkeczi Attila elnök a kispadra az SZFC U19-es együttesének edzőjét, Demény Norbertet nevezte ki. A stáb Mészáros kiszállásával nem változik, továbbra is Péter Mózes lesz a másodedző” – tudtuk meg László Zsolt csapatmenedzsertől.
– mondta a csapatmenedzser. Nincs megállás, pénteken már a harmadik forduló mérkőzéseit rendezik, délután öt órától az SZFC a Kolozsvári CFR II. vendége lesz.
Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.
Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!