A találkozó találatát Sergio Ramos jegyezte tizenegyesből a 79. percben. A győzelemmel a Real Madrid előnye négy pontra nőtt a tabella élén a kedden döntetlent játszó Barcelonával szemben.
A sereghajtó Espanyol kikapott a Real Sociedad vendégeként. A szünetben még a vendég barcelonai csapat vezetett, a hazaiak győztes gólját a svéd Alexander Isak a 84. percben szerezte.
Az Európa-liga-indulásért küzdő Real Sociedad öt nyeretlen bajnoki – egy döntetlen és négy vereség – után győzött ismét, az Espanyol pedig éppen most tart ugyanilyen eredményekből álló rossz sorozatnál.
Labdarúgó La Liga, 33. forduló:
Real Madrid–Getafe 1–0 (0–0)
Eibar–Osasuna 0–2 (0–1)
Real Sociedad–Espanyol 2–1 (0–1)
további eredmények:
Real Betis–Villarreal 0–2 (0–2)
Valladolid–Levante 0–0
Valencia–Athletic Bilbao 0–2 (0–1)
Alavés–Granada 0–2 (0–1)
Barcelona–Atlético Madrid 2–2 (1–1)
Leganés–Sevilla 0–3 (0–2)
Real Mallorca–Celta Vigo 5–1 (3–0).
Az élmezőny: 1. Real Madrid 74 pont, 2. FC Barcelona 70, 3. Atlético Madrid 59, 4. Sevilla 57, 5. Villarreal 54, 6. Getafe 52.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!