Nehéz meccsen ugyan, de győzelemmel zárta az évet a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2022. december 17., 17:27

Saját közönsége előtt lépett pályára a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában, ellenfelük a Kolozsvári U volt. Egyik gárda sem játszott rosszul, a háromszékiek 2–1-re nyerni tudtak.

Nagyot küzdött a két gárda, a Sepsi OSK győzelemmel zárta az évet Fotó: Pinti Attila

Magabiztosan kezdte a szombat délutáni találkozót a Sepsi OSK, azonban ez komolyabb helyzetben nem nyilvánult meg. A 19. percben Chipciu remek távoli lövését Niczulynak kellett kiszednie a léc alól.

Az első nagyobb hazai lehetőség rögtön gólt eredményezett, egy kavarodást követően Păun kapott egy passzt a kolozsvári kapu előterében, higgadtan lőtte a hálóba (1–0).

Az első félidőben újabb említésre méltó esemény nem történt, háromszéki előnnyel vonultak pihenőre a felek. A fordulást követően gyorsan betaláltak a szentgyörgyiek, Tudorie kapott egy remek indítást, kiválóan vette át és szenzációsan emelte át a kapust, ezzel kétgólossá növelve a két csapat közti különbséget (2–0).

Az 55. minutumban a meccset két percre félbe kellett szakítani, ugyanis a vendégek magyarellenes rigmusokat skandáltak, amire a hazai drukkerek piros lappal válaszoltak.

Az 57. percben Chipciu ismét távolról próbálkozott, Niczuly ezúttal is hatalmas bravúrral védett, majd Florin Ilie lőhetett tizenegy méterről, de nem talált kaput. A 69. minutumban Adrian Bălan, majd Remacle is próbára tette a Sepsi OSK hálóőrét, aki ezúttal is állta a sarat. Nem sokkal később, negyedórával a vége előtt büntetőt végezhettek el a vendégek, Thiam pedig magabiztosan lőtte be, ezzel szorossá téve a találkozó végét (2–1).

A hajrában mindössze egy hazai lövést hoztak össze a felek, a kolozsváriak nem jártak közel az egyenlítéshez, így maradt a 2–1-es végeredmény. A Sepsi OSK győzelemmek zárta a 2022-es évet, legközelebb január 21-én lesz meccsük a Rapid otthonában.