Nehéz kiszálláson, távoli lökettel nyert az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2020. október 28., 17:21 utolsó módosítás: 2020. október 28., 18:44

Mindhárom pontot elhozta az FK Csíkszereda a Gloria Buzău otthonából, a labdarúgó 2. Liga 7. fordulójából szerdán délután bepótolt mérkőzésen 1–0-ra győzött.

Bara Levente hatalmas gólt rúgott, eldöntötte a meccset. Korábbi felvétel. Fotó: Pinti Attila

A találkozót még az október 10-i hét végén kellett volna lejátszani, de a csíkszeredaiak keretében történt koronavírusos megbetegedések miatt két és fél héttel elhalasztották.

A mérkőzés első helyzetét az FK alakította ki, Bara Levente 17 méterről fölé lőtt. Ezután lassan átvették a kezdeményezést a házigazdák, de mezőnyfölényük helyzetekben nem mutatkozott meg, mindössze Ciobanu veszélyes távoli lövését lehetett feljegyezni.

Az első félidő végéhez közeledve Rareș Takács sérülés miatt kénytelen volt elhagyni a pályát, Raul Palmeș váltotta. A szünet előtt szerencséjük volt a csíkiaknak, a Gloria ugyanis tizenegyest kaphatott volna, de a játékvezető sípja néma maradt.

Fordulás után is a vendégeké volt az első gólhelyzet, Marrone szabadrúgása kevéssel szállt fölé.

Egy óra játékot követően az FK megszerezte a vezetést, Bara Levente nagyjából 30 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba.

Ezzel ismét betalált, miután az előző mérkőzésen, ugyancsak idegenben a Bukaresti Metaloglobus ellen is eredményes volt.

A folytatásban beszorult saját térfelére a csíkszeredai csapat, a Gloria egyre nagyobb nyomás alá helyezte a védelmet, Gheorghe Anton lövése pedig a kapufáról kifelé pattant.

Negyedórával a vége előtt hármas cserét hajtott végre az FK szakvezetése, a fiatal Baga Szabolcs bemutatkozott a másodosztályban. A hosszabbításban a hazaiak kapusa, Stoian kiállítatta magát, miután labda nélkül megrúgta Pintért.

Végül sikerült kivédekezni a hátralévő időt, ezzel Valentin Suciu vezetőedző csapata értékes három pontot szerzett.

A székelyföldiek a második győzelmüket szerezték idegenben – még a nyitófordulóban, ugyancsak Bara Levente góljával Lénárdfalván tudtak győzni – , és ezzel feljöttek a 11. helyre a ranglistán.

A hét végén a 10. forduló mérkőzéseit rendezik, az FK Csíkszereda szombaton 11 órától a sereghajtó Pandurii Lignitul Târgiu Jiu csapatát fogadja.