Nehéz kiszálláson győzött, tartja öt pontos előnyét a Radnóti SK

Horváth Bálint Ottó 2023. május 01., 11:12 utolsó módosítás: 2023. május 01., 14:06

Tett egy újabb lépést a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának megnyerése felé a listavezető Radnóti SK, idegenben húzta be a győzelmet, így megtartotta öt pontos előnyét a Marosvásárhelyi ASA előtt.

Tett egy újabb lépést a bajnoki cím felé a radnóti csapat. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján a radnóti csapat megdolgozott az újabb diadalért az ötödik helyezett Szováta pályáján. A vendégek az első félórát követően jutottak előnyhöz, majd a 64. percben újra eredményesek voltak, így végül 2–0-ra győztek.

A bajnoki cím megkaparintásában továbbra is reménykedő ASA-nak az előző fordulóbeli botlás után ezúttal nem jelentett gondot a győzelem megszerzése, mindkét félidőben kétszer betalálva 4–0-ra nyert az utolsó előtti helyen álló Segesvár ellen.

A pontvadászatból még hat forduló maradt hátra, a két vetélytársra még több kemény mérkőzés vár, köztük az egymás elleni rangadó, amelyet a május 27-ei hétvégén a vásárhelyiek otthonában rendeznek.

Új éllovasok az alsóbb osztályokban

A hétvégi fordulóban változott az éllovas csapatok kiléte a 4. Liga klasszikus csoportjában és a 6. Ligában: előbbiben Mezőpagocsa nehezen nyert Hadrév vendégeként és kihasználva azt, hogy Görgénysóakna szabadnapos volt, átvette a vezetést, míg utóbbiban Harangláb tíz gólt rámolt be a sáromberkiek kapujába, és megelőzte a Csittszentivánon vereséget szenvedett Magyarsárost.