A bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján a radnóti csapat megdolgozott az újabb diadalért az ötödik helyezett Szováta pályáján. A vendégek az első félórát követően jutottak előnyhöz, majd a 64. percben újra eredményesek voltak, így végül 2–0-ra győztek.
A bajnoki cím megkaparintásában továbbra is reménykedő ASA-nak az előző fordulóbeli botlás után ezúttal nem jelentett gondot a győzelem megszerzése, mindkét félidőben kétszer betalálva 4–0-ra nyert az utolsó előtti helyen álló Segesvár ellen.
A pontvadászatból még hat forduló maradt hátra, a két vetélytársra még több kemény mérkőzés vár, köztük az egymás elleni rangadó, amelyet a május 27-ei hétvégén a vásárhelyiek otthonában rendeznek.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|
A hétvégi fordulóban változott az éllovas csapatok kiléte a 4. Liga klasszikus csoportjában és a 6. Ligában: előbbiben Mezőpagocsa nehezen nyert Hadrév vendégeként és kihasználva azt, hogy Görgénysóakna szabadnapos volt, átvette a vezetést, míg utóbbiban Harangláb tíz gólt rámolt be a sáromberkiek kapujába, és megelőzte a Csittszentivánon vereséget szenvedett Magyarsárost.
4. Liga, klasszikus csoport, 19. forduló:
Mezőzáh–Mezőgerebenes 2–2
Kerelőszentpál–Magyaró 1–4
Harasztkerék–Nyárádkarácsonfalva 0–1
Alsóidecs–Gernyeszeg 2–1
Mezőceked–Gerendkeresztúr 1–2
Hadrév–Mezőpagocsa 0–1
Görgénysóakna szabadnapos volt
A bajnokság állása:
1. Mezőpagocsa 42 pont
2. Görgénysóakna 40
3. Magyaró 37
4. Nyárádkarácsonyfalva 35
5. Harasztkerék 32
6. Mezőgerebenes 30
7. Mezőceked 28
8. Hadrév 16
9. Kerelőszentpál 14
10. Gernyeszeg 10
11. Mezőzáh 9
12. Gerendkeresztúr 9
13. Alsóidecs 8
6. Liga, 14. forduló:
Somosd–Cintos 2–1
Nyárádmagyarós–Jedd 2–3
Csittszentiván–Magyarsáros 2–1
Nyárádgálfalva–Egrestő 4–6
Harangláb–Sáromberke 10–0
A bajnokság állása:
1. Harangláb 30 pont
2. Somosd 28
3. Magyarsáros 27
4. Csittszentiván 26
5. Egrestő 22
6. Cintos 18
7. Jedd 14
8. Sáromberke 13
9. Nyárádgálfalva 12
10. Nyárádmagyarós 0
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. Ugyanakkor a nyaralás élvezetét csak fokozza a tenger.
Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!