Négygólos angol siker a Puskás Arénában

Székely Sport , MTI 2021. szeptember 02., 23:48 utolsó módosítás: 2021. szeptember 03., 10:19

A magyar labdarúgó-válogatott egy félidőt és egy kicsit bírta az Eb-ezüstérmes angolok ellen a Puskás Arénában rendezett csütörtöki Eb-selejtezőn. Sterlingék a hazai védelmi hibákat kíméletlenül kihasználva 4–0-ra győztek Budapesten.

Raheem Sterling törte meg a jeget a Puskás Arénában Fotó: MTI/Illyés Tibor
Kövessétek a régi nagy legendák útját”

– üzente a válogatottnak a magyar szurkolótábor, amely az Évszázad mérkőzésének végeredményét, azaz a 6-3-at idézte meg a himnuszok alatti élőképével.

Nyomasztó fölényben futballozott a nyári Európa-bajnokságon döntős angol csapat, az első félidőben a magyarok csak pillanatokra tudták megtartani a labdát. Ugyanakkor a vendégek igazán nagy helyzetig nem jutottak el, olykor Kane lőtt távolról, a másik oldalon pedig Szoboszlai szabadrúgása jelentett veszély, de gól a szünetig nem született.

Nem sokkal a fordulást követően Kane lépett ki ziccerben, de közeli lövését Gulácsi hárította.

Az 55. percben már a Leipzig kapusa is tehetetlen volt Sterling közeli lövésével szemben, majd a vendégek negyedóra alatt el is döntötték az összecsapást:

előbb Kane fejelt közelről a hálóba, majd Maguire egy szöglet után volt eredményes.

A magyar válogatott szétesett, Kane akár mesterhármassal is zárhatta volna az estét, a hajrában pedig még az általában megbízható Gulácsi is összehozott egy gólt a riválisnak, így alakult ki a végeredmény.

Fotó: MTI/Illyés Tibor
A 87. percben Grealish cselezgetett a 16-oson belül, majd a hátulról érkező Rice elé tálalt, a középpályás gyengécske próbálkozása átsuhant a lábak alatt, Gulácsi pedig nagyot hibázott és a labda a hóna alatt a hálóba csorgott (0-4).

Marco Rossi együttese vasárnap Albániában folytatja szereplését. Az angolok százszázalékos teljesítménnyel vezetik a csoportot, a magyarok jelenleg a harmadik helyen állnak a lengyelek mögött.