Csütörtökön este zárult a labdarúgó élvonal play-offjának hatodik fordulója: az FC Botoșani az FCSB-t látta vendégül. Miután a Kolozsvári CFR pár órával korábban nyert, így a fővárosiak sem hibázhattak.
Nem is tették meg, igaz kellett ehhez a hazaiak nagyon gyenge játéka a találkozó elején. Az érdemi rész az első 15 percben el is dőlt, kétszer talált be a vendégcsapat.
A folytatásban egy-egy találat született, de összességében csak egy csapat volt a pályán, így az FCSB tovább üldözi a címvédőt, két pont a különbség kettőjük között.
A Sepsi OSK szerdán az U Craiovát verte, ezzel pedig nagy lépést tett, hogy megerősítse negyedik helyét a tabellán.
Labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló:
FC Botoșani–FCSB 1–3 (1–2).
Gólszerzők: Ongenda (28.), illetve Ov. Popescu (4.), Moruțan (15., 73., mindkettő büntetőből).
| 2021. 05. 05. 19:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Universitatea Craiova U Craiova | 2-0 |
| 2021. 05. 06. 17:00 | Academica Clinceni Clinceni | Kolozsvári CFR CFR | 0-1 |
| 2021. 05. 06. 19:45 | FC Botoșani Botoșani | FCSB FCSB | 1-3 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kolozsvári CFR CFR | 6 | 4 | 1 | 1 | 9-3 | 45 |
2 | FCSB FCSB | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-7 | 43 |
3 | Universitatea Craiova U Craiova | 6 | 2 | 2 | 2 | 5-5 | 37 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | 6 | 3 | 1 | 2 | 6-4 | 33 |
5 | FC Botoșani Botoșani | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-10 | 28 |
6 | Academica Clinceni Clinceni | 6 | 1 | 0 | 5 | 2-9 | 25 |
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!